Про розгляд питання поводження з твердими побутовими відходами

Дата: 24.11.2017 12:51

20 листопада 2017 року відбулось чергове засідання керівного складу Якушинецької сільської ради, в рамках якого обговорено питання поводження з твердими побутовими відходами на території Якушинецької об’єднаної територіальної громади.

Обговорено Закон України «Про відходи», згідно якого з 1 січня 2018 року сортоване сміття  за видами матеріалів (ПЕТ пляшка, скло, папір, елементи живлення) необхідно відправляти на  переробку, а решту твердих побутових відходів вивозити на санкціоновані полігони.

На засіданні був присутній Кулик Володимир В’ячеславович – приватний підприємець, який здійснює вивезення твердих побутових відходів.

В результаті неодноразових засідань робочої групи з питань утилізації твердих побутових відходів (голова – Олійник Н.К.), проведених заходів щодо запровадження роздільного сортування сміття, запропонована наступна схема роздільного сортування сміття з 1 січня 2018 року:

• кожне домогосподарство громади має заключити договір з підприємством, яке надає послуги по вивезенню твердих побутових відходів (визначене за результатами проведення конкурсної комісії);
  • вивіз твердих побутових відходів здійснюватиметься у мішках з спеціальним логотипом, які можна буде придбати в закладах торгівлі, розташованих на території громади (у вартість мішка з логотипом буде входити  ціна за вивіз сміття);

В договорі будуть прописані умови вивезення ТПВ, графік вивозу сміття, зворотній зв'язок з підприємством, що здійснює вивіз сміття, тощо. Даний підхід вирішить проблему вивозу відходів з усіх вулиць громади, враховуючи найбільш віддалені, тупикові і т.д., оскільки підприємець буде зацікавлений в отриманні доходу за надані ним послуги.

Водночас пересічний мешканець громади матиме змогу вимагати якісного надання послуг, керуючись заключеним договором.

Виконавчий комітет сільської ради.