ПРО ОТРИМАННЯ БЮДЖЕТНОЇ ДОТАЦІЇ ЗА УТРИМАННЯ ТА ЗБЕРЕЖЕННЯ МОЛОДНЯКА ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ

Дата: 26.04.2018 15:40

Виплата бюджетної дотації за утримання та збереження молодняку великої рогатої худоби є одним із заходів державної підтримки галузі тваринництва, що координується Міністерством аграрної політики та продовольства України. Якщо у вашому домогосподарстві народилося теля, ви маєте право отримати дотацію з державного бюджету за його утримання та збереження до певного віку (від народження до 13 місяців).

Хто має право на отримання бюджетної дотації?

Дотація за молодняк виплачується фізичним особам, що утримують молодняк великої рогатої худоби в їх господарствах та зберігають його до певного віку на дату подання документів. При цьому, отримати дотацію зможуть не всі члени домогосподарства, а тільки особа, що вказана у документах, якими ідентифікується тварина.

Порядок дій для оформлення дотації:

1. Провести ідентифікацію і реєстрацію молодняка у встановленому законодавством порядку (отримати паспорт великої рогатої худоби та ветеринарну картку до нього). Для цього необхідно звернутися до фахівців ветеринарної служби або до державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» (м. Вінниця, вул. Максимовича, 19. № тел.: (0432) 57-43-41, 55-18-51).
  2. Звернутися до сільської ради з тим, щоби було здійснено запис до реєстру фізичних осіб, які мають право на отримання дотації за молодняк ВРХ. При цьому мати копії таких документів:
  • паспорт громадянина України;
  • довідка про присвоєння ідентифікаційного номера;
  • паспорт великої рогатої худоби, а в разі утримання 10 і більше голів молодняку – виданий в установленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин;
  • довідка або договір про відкриття рахунку в банку, на який буде перераховано дотацію.

Таким чином, перш ніж подавати документи на виплату дотації необхідно спочатку провести ідентифікацію і реєстрацію теляти, народженого у вашому господарстві, або придбаного (отримати паспорт великої рогатої худоби).

Для отримання паспорта на тварину та ветеринарної картки для неї або витягу з Єдиного державного реєстру тварин, необхідно звернутися до фахівців ветеринарної служби, зокрема, вказані послуги можна отримати у Вінницькій філії ДП «Агенство з ідентифікації і реєстрації тварин» (м. Вінниця, вул. Максимовича, 19. № тел.: (0432) 57-43-41, 55-18-51).

Строки подання документів

Документи приймаються Якушинецькою сільською радою до 5 травня, до 5 вересня і до 5 грудня в порядку черговості їх надходження.

Який розмір дотації та порядок виплати?

Дотація за молодняк, що народився в господарствах фізичних осіб, виплачується за утримання молодняку, який на момент подання фізичними особами вперше відповідних документів досяг певного віку, у розмірі:

• 300 гривень за голову – за молодняк віком від 1 до 5 місяців;
  • 700 гривень за голову – за молодняк віком від 5 до 9 місяців;
  • 1500 гривень за голову – за молодняк віком від 9 до 13 місяців.

Прийом документів здійснюють:

Михайлюк Вікторія Степанівна – по селах Якушинці, Зарванці, Березина (у приміщенні сільської ради);

Грузевич Олег Михайлович в. о. старости сіл – Лисогора, Ксаверівка;

Грабова Людмила Миколаївна в. о. старости сіл – Майдан, Слобода-Дашковецька.

Отримані кошти не оподатковуються.

Виконавчий комітет Якушинецької сільської ради