БЕЗПЕКА ДІТЕЙ – ЦЕ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ БАТЬКІВ

Дата: 02.05.2018 16:47

Звертаємо увагу, що на території Якушинецької об’єднаної територіальної громади з’явилися випадки викрадення дітей. Зловмисники намагаються заманити дитину до салону автомобіля і відвезти у невідомому напрямку.

Діти – це найбільш вразлива соціальна категорія населення: вони піддаються великому ризику і можуть стати жертвами зловмисників.

Простих правил повинні дотримуватися батьки, щоб уберегти дитину від викрадення:

1. Не залишати дітей до 7 років на самоті або ж із малознайомими чи незнайомими людьми.

2. Діти дошкільного віку можуть перебувати в салоні автомобіля тільки в супроводі дорослих.

3. Дитині необхідно пояснювати: є близьке коло людей (батьки, родичі), які ніколи не зроблять йому погано. Є далеке коло – це всі інші, з якими необхідно бути обережним, а перебувати наодинці вкрай небажано.

4. Психологи рекомендують придумати в близькому колі кодове слово або фразу, якою дитина зможе повідомити вам про небезпеку.

5. Не зайвим буде придбати для дитини «розумний годинник» – це пристрій, який допомагає визначати його місце розташування. Мобільні додатки дають можливість батькам прослухати по мобільному, що відбувається з малюком в дану секунду.

6. Навчіть дитину привертати до себе увагу, якщо зловмисник намагається кудись відвезти. Не треба соромитися кричати і кликати на допомогу.

7. Будуйте довірливі відносини з дитиною. Будьте дитині другом, щоб вона не боялася розповідати в подробицях, що з нею відбувалося протягом дня.

8. Любіть своїх дітей, побільше спілкуйтеся з ними.

Не випробовуйте долю дитини і власні нерви. Ви не можете знати про наміри оточуючих і передбачити їх поведінку. Але ви можете убезпечити свою дитину від трагедії. Будьте завжди поруч, дотримуйтеся простих правил безпеки і навчіть малюка.

Дитину потрібно застерігати, але не залякувати, щоб не створити для неї стресову ситуацію і налаштувати вороже до всього соціуму.

Якщо дитина зникла, потрібно відразу ж звертатися в правоохоронні органи, а не чекати трьох днів після її зникнення.