УВАГА- ШАХРАЇ

Дата: 24.05.2018 08:04

ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ Якушинецької ОТГ !

Якушинецька сільська рада рекомендує здійснити внесення відомостей про належну Вам нерухомість до Державного реєстру прав власності на нерухоме майно (далі Реєстру), яке було зареєстроване на паперових носіях до 31.12.2012 року для захисту права приватної власності на житло і землю від злочинних посягань, оскільки внесення таких відомостей в Реєстр мінімізує будь-які махінації.

Зокрема, найрозповсюдженішою є наступна злочинна схема.

У разі відсутності інформації про Ваше майно в Реєстрі, шахраї можуть скористатися цією ситуацією і внести до нього завідомо неправдиві дані про іншого власника (яким може бути будь-яка особа) на підставі підроблених у паперовому вигляді правовстановлюючих документів та у подальшому використати їх в нотаріуса для вчинення правочину з нерухомістю.

Нотаріус, не підозрюючи про те, що перед ним шахраї з підробленими документами, звіряє їх дані з даними в реєстрі, бачить в реєстрі Вашу нерухомість, її власників ( підставних осіб) та реєструє угоду. У подальшому нерухомість може бути перепродана по кілька разів, щоб «замести» сліди. В цьому випадку довести  своє законне право на майно було вкрай складно. Ситуація ускладнюється тим, що згідно вимог статті 55 Закону України «Про Нотаріат» оформити угоду з Вашою нерухомістю може будь-який нотаріус на території України, наприклад в Одесі чи Дніпропетровську, тощо .

Єдиний вихід убезпечити себе від подібних махінацій – в самий найближчий час внести свою нерухомість в Державний реєстр, використовуючи чинні документи на право власності.

Додатково інформуємо, що в громаді функціонує ЦНАП за адресою: с.Якушинці, вул.Новоселів, 1, де працюють державні реєстратори і Ви можете отримати кваліфіковану консультацію з цих питань та здійснити державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно. Існує система пільг для окремих категорій громадян, які визначені чинним законодавством.

ії.

Зокрема, найрозповсюдженішою є наступна злочинна схема.