ПРОДОВЖУЄМО РОБОТУ З БРОДЯЧИМИ ТВАРИНАМИ

Дата: 07.06.2018 11:21

На сьогоднішній день однією з основних складових суттєвого погіршення санітарно-епідеміологічної ситуації є бродячі тварини, зокрема собаки, які являються не тільки носіями ряду інфекційних хвороб, у першу чергу сказу, але й становлять пряму небезпеку для людей, особливо дітей.

Найагресивнішими ці тварини стають у літній період, під час та після розпліднення.

Існує ця проблема й у населених пунктах Якушинецької громади.

З метою її  усунення,  апаратом сільської ради вивчено ситуацію щодо таких безпритульних тварин та з урахуванням принципів гуманізму, як найбільш перспективний, обрано шлях стерилізації.

В цьому напрямку вжито ряд конкретних кроків. Зокрема, визначено волонтера з числа  осіб, що мають ветеринарну освіту та необхідне обладнання, досягнуто з ним домовленості щодо механізму відлову і стерилізації тварин, а також їх післяопераційної реабілітації.

Функцію виявлення місць перебування таких тварин, їх кількість та подальше інформування про це сільського голови було покладено на депутатів сільської ради, зокрема на сесії, яка відбулася 20 квітня поточного року.

Разом з тим, не всі обранці відповідально поставилися до цієї роботи.

Так, по вулицях Мирна, в районі Зарванецької школи та її філії, очікуваної роботи не проведено.

Проблема бродячих тварин напряму пов’язана із безпекою громадян, насамперед дітей, особливо в період літніх канікул та може бути вирішена лише шляхом консолідації спільних зусиль органів місцевого самоврядування і громадськості, найдієвішою зв’язуючою ланкою між якими є саме представники депутатського корпусу, які у першу чергу повинні займати єдину наступальну позицію у вирішенні цієї проблеми.

Нажаль, подібне деструктивне відношення окремих народних обранців має місце й у вирішенні  інших пріоритетних питань.

Принагідно додатково інформуємо мешканців громади, що при виявленні скупчень або окремих бродячих тварин, необхідно невідкладно інформувати керуючого справами виконкому Качана Олександра Вікторовича за тел. 097-077-33-78