ВІДБУЛАСЯ РОБОЧА НАРАДА ЩОДО РЕФОРМУВАННЯ МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДІВ

Дата: 02.08.2018 18:19

31 липня Василь Романюк провів робочу нараду із керівниками медичних закладів, які обслуговують населення громади, очільниками та лікарями суміжних громад та представниками Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування.

Зокрема, були присутні: головний лікар районного медичного Центру первинної медичної допомоги Вадим Пасічник, Якушинецької амбулаторії загальної практики сімейної медицини Володимир Гуцол, Некрасівський сільський голова Валерій Тарасюк, головний лікар Некрасівської амбулаторії Олександр Загороднюк, Дашковецький сільський голова Віктор Медяний, головний лікар Дашковецької амбулаторії Ганна Денисюк, Микулинецький сільський голова Василь Шумський, співробітники Вінницького Центру  розвитку місцевого самоврядування Віталій Швець та Інна Свєтна,   юрист районного Центру первинної медико-санітарної допомоги Діна Козинець, фахівці зацікавлених структурних підрозділів Якушинецької сільської ради, старости Майданського та Ксаверівського старостинських округів.

Питанням обговорення стала подальша організація медичного обслуговування жителів Якушинецької громади в рамках медичної реформи, яка триває.

На сьогоднішній день медичне обслуговування жителів громади здійснюють як Вінницький районний Центр надання первинної медико-санітарної допомоги, так і Якушинецька амбулаторія сімейної медицини, однак чіткого розмежування повноважень та функцій між ними немає.

Окрім цього, з цієї ж причини, неможливо раціонально розподілити фінансування цих закладів з місцевого бюджету, а відповідно й здійснювати моніторинг витрат.

Також, відповідно до вимог Закону та ряду відомчих розпорядчих документів, на сьогоднішній день медичне обслуговування має здійснювати одна структура.

Отже, перед присутніми постали два варіанти подальшої організації цієї роботи – створення  свого комунального закладу, або продовжити обслуговування районним  медичним  центром, а відповідно й фінансувати його у відповідній частині.

Кожен з присутніх висловив свою думку із відповідними доводами, однак зважаючи на значний обсяг напрямків стосовно організації цієї роботи й необхідність додаткового її вивчення, кінцеве рішення не приймалося, натомість погоджено алгоритм додаткового дослідження присутніми усіх деталей на місцях (найбільш ефективний порядок фінансування, організаційно-штатна структура, штатний розпис, оснащеність, тощо) на внесення обґрунтованих пропозицій. Процес вирішення триває, подібна робоча зустріч проводилася й 2 серпня.

Ми будемо вдячні й депутатському корпусу, відповідальним жителям громади за внесення обґрунтованих пропозицій з цих питань.