ДО УВАГИ ВЛАСНИКІВ ГОТЕЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ - ЗМІНИ ПРОЦЕДУРИ ВСТАНОВЛЕННЯ КАТЕГОРІЙ

Дата: 05.09.2018 08:34

Щодо процедури встановлення     категорій готелям та отримання                                                                                        відповідного свідоцтва

На виконання резолюції заступника голови облдержадміністрації В.Броварника до листа Мінекономрозвитку від 13.08.2018 року                                   №4501-06/35128-06 щодо змін до Порядку встановлення категорій готелям та іншим об’єктам, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання), затвердженого постановою КМУ від 29.07.2009                   № 803, інформуємо про наступне.

Урядом прийнято постанову від 26.07.2018 № 607, якою внесено зміни до Порядку встановлення категорій готелям та іншим об’єктам, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.2009 № 803, та встановлено, що сертифікація та оцінювання готелю здійснюється органами із сертифікації, акредитованими для виконання робіт із сертифікації послуг з тимчасового розміщення (проживання) в установленому законом порядку.

Абзацом другим статтею 1 Закону України "Про акредитацію органів з оцінки відповідності" визначено, що акредитація органів з оцінки відповідності - засвідчення національним органом України з акредитації того, що орган з оцінки відповідності відповідає вимогам національних стандартів, гармонізованих з відповідними міжнародними та європейськими стандартами, та у разі необхідності будь-яким додатковим вимогам щодо акредитації у відповідних сферах для провадження визначеної діяльності з оцінки відповідності.

Відповідно до Положення про Національне агентство з акредитації України, затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 08.02.2017 № 161, національним органом з акредитації є Національне агентство з акредитації України (далі - НААУ).

Перелік органів із сертифікації, акредитованих НААУ для виконання робіт із сертифікації послуг з тимчасового розміщення (проживання), розміщено на офіційному сайті НААУ (https://naau.org.ua).

Згідно з частиною п’ятою статті 19 Закону України "Про туризм" забороняється надавати послуги з розміщення без наявності свідоцтва про встановлення відповідної категорії.

Враховуючи вищевикладене,  просимо поінформувати власників готелів, які здійснюють свою діяльність на території регіону, щодо змін, що відбулися у процедурі встановлення категорій готелям, та необхідності обов’язкового отримання свідоцтва про встановлення категорії.

Директор Департаменту                                                  Володимир МЕРЕЖКО