ДО УВАГИ РАБОТОДАВЦІВ:ПРИВЕДЕННЯ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН ДО ВИМОГ ЗАКОНОДАВСТВА

Дата: 26.11.2018 15:22

а   виконання    Постанови  Кабінету  Міністрів України  від 26.04.17 р. № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", розпорядження  Кабінету Міністрів України  від 05.09.2018 року № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення», окремого  доручення голови Державної служби України з питань праці від 29.10.2018 року № 235/4.1-18 щодо виконання визначених завдань,   на інспектора праці Якушинецької  сільської ради покладено обов’язки забезпечення реалізації державної політики у сфері соціально-трудових відносин, оплати і належних умов праці громадян, захист прав і законних інтересів  фізичних та юридичних осіб.                                                                   З метою  організації та планування роботи, здійснення своєчасного та належного контролю з боку інспектора праці звертаємось до  усіх суб’єктів господарювання,   зареєстрованих на території Якушинецької сільської ради з наступним.                                                                                                                        Детально ознайомитись з урядовими вимогами, викладеними  у   постанові  Кабінету  Міністрів України  від 26.04.17 р. № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та розпорядженням  Кабінету Міністрів України  від 05.09.2018 року № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення».                            Привести у відповідність до норм чинного законодавства оформлення трудових відносин з найманими працівниками.                                                       Вважаємо за необхідне звернути увагу на укладені колективні і трудові договори, цивільно-правові угоди,  посадові інструкції працівників, організаційно-розпорядчу документацію з охорони праці, функціонування системи управління охороною праці,    інформованість  працівників про умови праці, небезпечні та шкідливі  виробничі фактори.                                                  Особливу увагу слід звернути на такі категорії працівників, як  жінки, неповнолітні, особи без громадянства, іноземці, особи із особливими потребами (інваліди, пільговики, пенсіонери та ін.).                                                    Звертаємо увагу на необхідності належного оформлення трудових книжок, своєчасного внесення до них записів про призначення на посади, розпорядчі документи керівників з їх призначення, відповідність посад  національному класифікатору України, затвердженому наказом від 28.07.2010 р. № 327 Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики «Про затвердження, внесення  зміни  та  скасування  нормативних  документів».                                                                                              Для своєчасного усунення існуючих у суб’єктів господарювання недоліків у сфері соціально-трудових відносин, оплати і належних умов праці співробітників доцільно провести юридичний аудит наявної документації, незалежними фахівцями в галузі права.                                                              Згідно ст. 5 Закону України від 13.01.11 р. № 2939-VІ  «Про доступ до публічної інформації», кожен  має  право на інформацію,  що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації,   необхідної  для  реалізації  своїх  прав,  свобод  і законних інтересів.        Частиною 2 ст. 19 зазначеного Закону визначено, що  запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.                                                                           Звертаємо увагу на те, що підставами інспекційних відвідувань субєктів господарювання різних форм власності є звернення працівника, звернення фізичної особи, інформація висвітлена в засобах масової інформації,  рішення керівника органу контролю, повідомлення правоохоронних органів,  інформація контролюючих органів державної та виконавчої влади, повідомлення посадових осіб органів державного нагляду, інформація  контролюючих органів, а також рішення судів.                                    Надіємось, що спільними зусиллями Якушинецької об’єднаної територіальної громади  та її мешканців, ми зможемо навести  належний лад щодо виведення з «тіні» відносин у сфері зайнятості населення,  захистимо права і законні інтереси наших громадян, досягнемо прозорості у відносинах  роботодавців та їх працівників.

Сільський голова                                                                                                          В.С. Романюк

Вик. Цирканюк С.Г.                                                                                                                        Тел. Моб. 063-2980795