Якушинецька громада
Вінницька область, Вінницький район

ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ НАУКОВЦЯ-ЗЕМЛЯКА

 

 

Сьогодні жителі громади, запрошені представники освітянських й наукових кіл, відкриттям меморіальної дошки вшанували пам’ять видатного земляка, українського науковця – етнографа, професора,  Степана Івановича Килимника, від народження якого сьогодні минає 130 років.

На сьогоднішній день у всьому офіційно видано понад 100 його наукових праць з української літератури, етнографії, історії й фольклору, в тому числі і за кордоном, у Канаді, де вчений проживав з 1949 року.

Найвідомішими працями професора є  «Історичними місцями рідної землі», де описана історія сіл нашої громади – Якушинець, Зарванець, Хмільової, Лисогори, «Український рік у народних звичаях в історичному освітленні» у 6-ти томах, останній з яких ще не видано, історична монографія «Вінниця», книга «Землею українською», де описано замок Потоцьких-Можайських з підземними ходами у Вороновиці.  

Право відкрити меморіальну дошку було надано громадою онукам і правнукам Степана Івановича – Олені, Тетяні та Андрію.

За участі науковців, етнографів та фольклористів, в Якушинецькому Центрі надання адміністративних послуг сільської ради було організовано тематичний «круглий стіл», на який були запрошені викладачі та учні наших освітніх закладів.

 Тут вкотре варто згадати просту істину : «Народ, який не знає своєї історії, не має майбутнього». Тож поважаймо та вивчаймо свої культурні цінності, приумножуємо їх.

 

 

 

 

 

 « повернутися до списку новин