Якушинецька громада
Вінницька область, Вінницький район

Порядок реалізації виборчих прав на місцевих виборах внутрішньо переміщених осіб

Дата: 14.08.2020 11:31
Кількість переглядів: 987

Центральна виборча комісія на засіданні 18 травня прийняла новий порядок зміни виборчої адреси, який надає можливість голосувати на місцевих виборах 2020 року внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання.

Виборчу адресу для конкретних виборів можна змінювати лише до п’ятого дня виборчого процесу або в міжвиборчий період. А виборчий процес місцевих виборів розпочинається за 50 днів до дня голосування. Тобто, щоб проголосувати на місцевих виборах 25 жовтня, виборець має змінити виборчу адресу до 9 вересня 2020 року (п’ятий день виборчого процесу місцевих виборів 2020-го).

Ця виборча адреса буде позначена як постійна, тож не доведеться більше проходити процедуру зміни місця голосування без зміни виборчої адреси на наступних виборах або референдумах. Звісно, якщо не буде якихось короткострокових відряджень, запланованих на день голосування.

Також варто пам’ятати, що протягом шести місяців не дозволено повторної зміни виборчої адреси.

Наприклад, якщо ви зміните виборчу адресу 2 липня 2020 року, наступну зміну можна зробити лише після 2 січня 2021 року.

Які документи потрібні для зміни виборчої адреси?

Під час звернення до органів Державного реєстру виборців насамперед потрібно показати паспорт громадянина України, а в разі нещодавнього набуття громадянства України – посвідчення громадянина України.

Також потрібно подати заяву про зміну виборчої адреси. Бланк заяви можна завантажити з додатка до постанови ЦВК №88, роздрукувати та заповнити вдома або взяти безпосередньо у відділі Державного реєстру виборців.

До заяви необхідно додати документи, які обґрунтовують, чому виборець має голосувати за вказаною в заяві адресою. Це може бути копія одного з таких документів:

– договір оренди житла, яке винаймає виборець;

– документ, який засвідчує ведення виборцем підприємницької діяльності за відповідною адресою, виданий органом державної влади чи органом місцевого самоврядування (наприклад, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань тощо);

– документ, який підтверджує право власності на житло за адресою, яку виборець просить визначити його новою виборчою адресою;

– довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

– документ, що засвідчує перебування виборця в шлюбі або в родинних відносинах з особою, місце проживання якої зареєстровано за адресою, яку виборець просить визначити його новою виборчою адресою (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження, судове рішення про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами тощо);

– документ, що засвідчує здійснення виборцем догляду за особою, місце проживання якої зареєстровано за адресою, яку виборець просить визначити його новою виборчою адресою (наприклад, рішення органу соціального захисту населення про призначення щомісячної грошової допомоги особі, що проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею тощо).

Куди звертатися для зміни виборчої адреси?

Виборцю потрібно звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем, де він фактично проживає.

Зауважте, що деякі відділи ведення ДРВ не ведуть особистого приймання громадян через карантинні обмеження. Тож, якщо ви плануєте подати заяву про зміну виборчої адреси в паперовому вигляді, заздалегідь зателефонуйте до свого відділу ведення держреєстру.

 

Відділ ведення ДРВ апарату Вінницької РДАвул.Хмельницьке шосе, 17, м.Вінниця, Вінницька обл., 21036, телефон  (0432) 66-06-69

 

Як подавати заяву про зміну виборчої адреси онлайн?

Якщо у вас є кваліфікований електронний підпис (КЕП), ви можете подати заяву про зміну виборчої адреси онлайн. Ця опція також стала вперше доступна 1 липня 2020 року.

Електронний підпис можна отримати в акредитованих центрах сертифікації ключів (АЦСК). Наприклад, в АЦСК Приватбанку, УкрСиббанку, Ощадбанку, Державної фіскальної служби, Державного підприємства "ДІЯ" та інших. Повний перелік АЦСК доступний на ресурсі "Центральний засвідчувальний орган".

Подавати заяву та документи потрібно через Кабінет виборця на сайті www.drv.gov.ua.

Заяву не треба сканувати та надсилати, адже вона безпосередньо створюється на сайті. Необхідно лише вписати потрібні дані та прикріпити копії документів, які підтверджують фактичне проживання виборця, у форматі JPG або PDF (загальний розмір файлів не має перевищувати двох мегабайтів). 

На сайті ДРВ у правому верхньому куті зайти в "Кабінет виборця" та перейти до розділу "Заяви, запити".

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь