звернення Якушинецького сільського голови Василя Романюка з нагоди 35-ї річниці аварії на ЧАЕС

Дата: 26.04.2021 08:10

Шановні ліквідатори наслідків Чорнобильської катастрофи!

Аварія на Чорнобильській АЕС стала наймасштабнішою катастрофою в історії людства.

Чорнобиль поламав життя мільйонів людей, назавжди розділив їх долі на дві половини: мирне життя до катастрофи і небувале горе, яке не піддається ніякому виміру, після 26 квітня 1986 року.

Відтоді кожен з нас живе з великою тривогою за майбутнє прийдешніх поколінь, яких торкнулося Чорнобильське лихо, і усвідомлює всю незахищеність людства перед катастрофами планетарного масштабу. Розміри Чорнобильської трагедії могли б бути ще більшими і жахливішими, якби в поєдинок з розбурханим атомом з перших хвилин аварії не вступили тисячі людей, серед яких були й наші земляки.

Багато жителів нашої громади, не роздумуючи, вирушили до місця аварії та стали її ліквідаторами, заплативши за порятунок світу найдорожчим. Багато з них, на жаль, передчасно пішли з життя, практично усі хворіють та потребують  медичного й соціального забезпечення, а найголовніше – уваги.

І саме тому, сьогодні ми низько схиляємо голови перед ліквідаторами Чорнобильської катастрофи, сердечно дякуємо за мужність і відвагу, за виконаний громадянський обов’язок, за врятоване Вами людство. Кожен з ліквідаторів Чорнобиля - справжній герой, який повинен повсякчас відчувати шану і повагу. Турбота про ліквідаторів, героїв – рятівників людства має консолідувати суспільство, усі його політичні сили і є обов’язком кожного.

Низький уклін усім, хто боровся та переміг у нерівному бою зі страшною ядерною стихією й світла пам’ять тим, чиє життя обірвалося внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Від душі бажаю кожному з Вас міцного здоров’я, достатку і злагоди в родинах!

Якушинецький сільський голова                         Василь Романюк