A A A K K K
для людей із порушенням зору
Якушинецька громада
Вінницька область, Вінницький район

Щодо участі в конкурсі "Комфортні громади" на 2021-2022рр.

Дата: 08.10.2021 10:40
Кількість переглядів: 998

 

Інформація щодо проведення конкурсу «Комфортні громади» на 2021-2022рр.

5 жовтня  обласна Рада дала старт конкурсу «Комфортні громади» на 2021-2022 роки. Конкурс відбиратиме проєкти розвитку територіальних громад Вінниччини, і в подальшому реалізація прєктів-переможців фінансуватиметься за кошти обласного бюджету, бюджетів громад та з інших залучених джерел. 

Відкриваючи засідання Експертної ради конкурсу, голова обласної Ради Вячеслав Соколовий підкреслив, що цього року конкурс став унікальним майданчиком для реалізації ідей та планів громад – проєктів їх розвитку.

Загалом, на конкурс було подано 213 проєктів. 70 із них стали переможцями. Загальна вартість проєктів  склала 53,2 млн грн. Із цієї суми очікуване фінансування з обласного бюджету – 19,7 млн грн, залучені кошти територіальних громад та їхніх партнерів складають 33,5 млн грн.

Вячеслав Соколовий також зазначив, що найбільшу кількість балів набрали проєкти за напрямами «Сучасна громада» (їх 39) та «Безпечна громада» (їх 13). На його думку, це доводить, що в пріоритеті громад - проєкти, реалізація яких дає людям відчуття комфорту та безпеки.

За словами голови обласної Ради, нині 5 проєктів – на стадії завершення, ще більше половини – в процесі активної реалізації.

- Наша мета – розвиток місцевого самоврядування на Вінниччині. І цього року, і надалі спільно з громадами ми будемо визначати найбільш ефективні шляхи розв`язання проблем та підтримувати ініціативи територіальних громад. Конкурс «Комфортні громади» - один із таких механізмів. Щоб стимулювати розвиток громад, ми оновили умови нашого конкурсу, тепер вони стануть ще більш прийнятними.

Вячеслав Соколовий підписав Розпорядження про конкурс «Комфортні громади» на 2021-2022 роки.

Про новації щодо умов наступного конкурсу та вимог до подання й розробки проєктів присутніх поінформував заступник голови обласної Ради Дмитро Чаленко.

За його словами, конкурс обласної Ради «Комфортні громади» оголошується саме зараз, щоб уже в лютому 2022 року визначити переможців. Таким чином громади матимуть більше можливостей та часу для реалізації своїх проєктів.

Крім цього, конкурс проводитиметься в два етапи. Спочатку – на рівні територіальних громад. Там місцева рада створює відбіркову комісію, а визначені нею проєкти допускаються до голосуванням жителів громад. Проєкти, схвалені громадою, переходять на другий етап - на обласний рівень. Вони оцінюються фахівцями-експертами та передаються Експертній раді, яка й визначає переможців конкурсу.

- Такий процес дозволить залучити якомога більше жителів для прийняття рішень щодо розвитку громади, - каже Дмитро Чаленко.

Учасникам Конкурсу-2021-2022 пропонується розробити проєкти за такими напрямами:

- «Безпечна та доступна громада» - впровадження сучасних цифрових технологій та рішень для підвищення рівня безпеки та добробуту жителів громади;

- «Здоров`я жителів громади» - здійснення належного матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров`я (первинного та вторинного рівня) задля забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення області;

- «Сучасна громада» - розвиток культурної, спортивної та туристичної інфраструктури, благоустрій територій і зон відпочинку тощо;

- «Спроможна громада» - економічний розвиток громад, розвиток малого підприємництва.

Правила співфінансування з обласного бюджету також зазнали змін. Так, громадам із населенням понад 10 тис. жителів збільшується обсяг співфінансування з обласного бюджету до 500 тис. грн, а їх власний внесок має бути  не менше 50%. Такі громади зможуть подати на обласний рівень максимум 4 проєкти, з яких переможцями буде визначено не більше двох. Громадам із населенням менше 10 тис. обсяг співфінансування складатиме до 350 тис. грн, а їх власний внесок – 30%. Громади зможуть подавати на обласний рівень максимум 2 проєкти, один із яких може стати переможцем.

У зв'язку з цим, просимо жителів Якушинецької громади надавати свої проєкти, пропозиції й бачення  стосовно участі у цьому конкурсі до сільської ради будь-яким зручним для Вас способом, звичайною, електронною поштою yakushinecka-rada@ukr.net , або шляхом розміщення детальних обгрунтованих коментарів на офіційному ресурсі.


Джерело: https://vinrada.gov.ua/vinnicka-oblasna-rada-ogolosila-konkurs-komfortni-gromadi-na-20212022-roki.htm

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь