ПРОВЕЛИ ЗИМОВИЙ ФЕСТИВАЛЬ «ЯКУШИНЕЦЬКІ ПОКОЛЯДИНИ»

Дата: 15.01.2022 18:35

Цьогорічний зимовий фестиваль зимових свят «Якушинецькі поколядини», який ми традиційно проводимо наприкінці зимових свят вже третій рік поспіль, був як ніколи довгоочікуваним, оскільки минулого року діяли суворі карантинні обмеження, які не дозволяли проводити  подібні масові заходи.

Це одне з останніх зимових свят, яке ми ще називаємо фестивалем колядок та щедрівок і яке ми винайшли змогу провести цьогоріч у розширеному форматі.

Тому в сьогоднішній святковій програмі взяли участь майже всі наші творчі й аматорські колективи, зокрема  ДНЗ «Золота рибка», філії Центру культури з с. Некрасове – ансамбль «Дивоцвіти», вокальний ансамбль «Микуляночка»  з с. Микулинці, «Вербиченька» з с. Зарванці, «Майданські молодички», щедрівельний гурт «Різдвяна зірка» з Ксаверівки, гурт «Веселка» з Лисянки, жіночий ансамбль  «Троянда» з с. Дашківці, ансамбль «Врода» Якушинецького Центру культури та дозвілля, артисти з сіл Путлівці та Махнівки, а також запрошені учасники з Бохоників – колектив «Брикса», з Медвежого Вушка – ансамбль «Панночка», «Зорепад» з Мізяківських хуторів.

Грунтовно підійшли організатори і до підготовки актуальних локацій свята, придбали нові цікаві тематичні декорації та облаштували нові локації – святковий вертеп, банерну фотозону, які дозволять гостям залишити приємні спогади. Напрочуд яскравою була й натуральна ялинка.

Окремої уваги заслуговує гастрономічна частина фестивалю, родзинка якої полягає у тім, що кулінари з кожної місцини, поряд із нашими народними традиційними стравами та напоями, приготували гостям свою святкову, щедру кутю, до приготування якої  доклали не тільки весь свій талант, але й аутентичні, відомі лише їм, рецепти, які прийшли від пращурів та передаються із покоління в покоління.

Надзвичайно продуманою, цікавою для гостей була концертна програма, яка розпочалася символічною урочистою єдиною ходою всіх гостей, учасників і творчих колективів - від  Центру надання адміністративних послуг - до Центру культури  та дозвілля й завершилася спільним виконанням  наших національних колядок та щедрівок.

Про професіоналізм, актуальність і артистичність  виконаних музичних й хореографічних творів артистами, вкладення ними у виконання не лише таланту, але й  частинки своєї творчої душі,  свідчить те, що до запальних народних танців у кінцевому випадку, приєдналися усі присутні гості.

У своєму вітальному слові, сільський  голова Василь Романюк привітав гостей та учасників фестивалю із зимовими святами, побажав мирного неба, міцного здоров’я, благополуччя, злагоди, єдності й стійкості, гість фестивалю – голова Агрономічненської    громади Сергій Сітарський вручив очільнику нашої громади символічний подарунок, який символізує єдність, мир та достаток, а староста с. Мізяківські Хутори  Стрижавської громади  Людмила Панасюк, окрім висловлених теплих побажань, представила музичні вітання на чолі творчого колективу с. Мізяківські Хутори.

Приєднався до святкових привітань і настоятель храму ім. Преподобного Серафима Саровського отець Ростислав.

Всі творчі колективи та артисти, які брали участь у фестивалі, отримали від сільського голови нагородні дипломи та цінні подарунки.  Багато слів вдячності пролунало на адресу організаторів цього дійсно народного, українського свята від гостей та учасників.

Безсумнівно, свято вдалося, а сьогоднішній фестиваль, порівняно із попередніми- найяскравіший, адже якість приходить із плинністю часу, з досвідом нашої ще порівняно молодої, але єдиної та потужної громади.

Важливість таких заходів полягає у тому, що вони згуртовують наших людей, зміцнюють силу національного духу та єдність у вірі й повазі до непохитних вікових українських традицій, особливо у такі непрості для всіх  нас і кожного українця, часи. А саме завдяки єдності та згуртованості нашого народу, патріотом якого є кожен з нас, Незалежну українську державу ніколи не здолати ніякому ворогу!

Залишається лише нагадати актуальний віками, якнайдоречніший і зараз, мудрий вислів нашого народу: «Вміємо разом добре працювати й  весело відпочивати!». Адже ми мирна, мудра, вільна і незалежна нація! Ми- українці!

Слава Україні!