Якушинецький ЦПМСД інформує

Дата: 15.02.2022 09:18

Шановні мешканці!

У зв’язку із виявленням вірусу поліомієліту у 20 дітей на Рівненщині й Закарпатті восени 2021 року (тоді 1 дитина отримала параліч, а 19 були контактними і мали безсимптомний перебіг), та встановленого випадку захворювання на поліомієліт в січні 2022 року, з 1 лютого в Україні розпочалась кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту.

Поліомієліт - захворювання, яке може спричинити невиліковний параліч. Особливо вразливі до нього діти до 6 років. Поліомієліт повернувся в Україну через низькі показники планової імунізації. Майже 30% дітей в Україні не захищені від цієї хвороби. Батьки можуть дуже легко попередити поліомієліт просто дотримуючись календаря щеплень у дитинстві.

Перший етап вакцинальної кампанії почався з 1 лютого, триває 3 тижні та охоплює дітей віком від 6 місяців до 6 років, які пропустили вакцинацію за Національним календарем.

Другий етап охоплює всіх дітей віком до 6 років, навіть якщо вони мають усі необхідні щеплення відповідно до Національного календаря. Це необхідно для захисту дітей від інфікування та зупинення циркуляції вірусу.

Отримати щеплення можна безоплатно у вашого сімейного лікаря Якушинецького ЦПМСД Якушинецької ТГ.