ЩО ПОТРІБНО ДЛЯ ОТРИМАННЯ ДЕРЖАВНОЇ КОМПЕНСАЦІЇ ВИТРАТ ЗА ТИМЧАСОВЕ РОЗМІЩЕННЯ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ.

Дата: 01.04.2022 11:36

1. Документи, які необхідно зібрати:

- для власника житла: паспорт, довідка ІПН, документ, що підтверджує право власності на житло, довідка з банківськими реквізитами.

- тимчасово переміщеної особи: паспорт(свідоцтво про народження, довідка ІПН, довідка внутрішньо переміщеної особи.

2. Порядок дій власника житла:

Звернутись із документами у сільську раду, де потрібно зареєструвати житло, що надається для безкоштовного проживання ВПО в реєстрі громади, на веб ресурсі «Прихисток».

Подати заяву, в якій власник житла вказує ПІП, адресу житла, а також ПІП усіх ВПО, які там проживають та додати копії усіх вищезазначених документів (пункт 1).

Щомісячно, з 1 числа місяця, наступного за звітним, власник житла протягом 5 днів подає заяву встановленої форми на отримання компенсаційних виплат.

Власник житла зобов’язаний негайно (протягом дня) повідомляти про вибуття чи заселення ВПО із поданням копій документів нових ВПО.

ВАЖЛИВО:

Компенсація виплачується тільки за час проживання ВПО після реєстрації житла та не раніше дня внесення до реєстру, з розрахунку 14,77 грн. на одну людину за добу. За час проживання ВПО до реєстрації компенсація не нараховується.

Компенсація нараховується тільки за відсутності боргів за комунальні послуги.

Якщо власник житла отримує від ВПО кошти за проживання чи комунальні послуги після реєстрації житла, він позбавляється права на одержання державної компенсації.