Використання енергоресурсів під час війни

Дата: 13.09.2022 14:17

Фото без описуЗа останні 10 років, рахунки за споживання електроенергії в Україні зросли в 2 рази, що стало наслідком появи в будинках сучасної техніки. З огляду на воєнний стан та падіння платоспроможності в населення, питання економії електроенергії в Україні не втрачає актуальності.

Ділимося перевіренми способами економії електроенергії:

- Якщо Ви не знаходитесь у приміщенні, потрібно обов’язково вимикати світло.

- Використовуйте світлодіодні (LED) лампочки. Вони слугують у 5-8 разів довше ніж звичайні лампи розжарювання, а споживають  електроенергії в 10 разів менше;

- Проблема багатьох: комп’ютер в режимі очікування. В такому стані він споживає забагато енергії, завершивши роботу обов’язково вимикайте техніку повністю.

- Не залишайте прилади, що працюють від акумулятора живлення (мобільні телефони, ноутбуки і т.д.), увімкненими в мережу довше ніж потрібно для їх повної зарядки.

- Регулярно розморожуйте холодильник. Наявність льоду на стінках пристрою підвищує його енергоспоживання на 15-20%.

Адже розумне і дбайливе користування електроенергією дозволяє без додаткових витрат отримувати у 2-3 рази більше користі від власних електроприладів, знизити невиправдані витрати та водночас зменшити оплату за спожиту електроенергію.

Зараз важливо заощаджувати усі ресурси: воду, газ, тепло тощо. Для цього потрібно просто відкоригувати побутові звички та здійснити прості заходи, наприклад, налагодити крани та встановити тепловідбивні екрани за радіаторами. Перейти на альтернативні джерела енергії, наприклад, заміна газового котла твердопаливним.