Що робити у випадку знеструмлення, і як підготуватися до ймовірного "блекауту"

Дата: 15.09.2022 14:35

Фото без описуНещодавно російські окупанти здійснили ракетний удар по харківській ТЕС-5 - одній з найбільших в Україні.

На тлі цих подій Центр стратегічних комунікацій підготував алгоритм дій у випадку знеструмлення міст, сіл та містечок, та як підготуватися до ймовірного "блекауту":

На випадок зникнення електроенергії:

- підготуйте запас води, їжі, ліків, батарейок, ліхтариків, свічок та сірників;

- щоб зберегти тепло в приміщенні заклейте щілини у вікнах і балконних дверях, закрийте їх ковдрами;

- за можливості придбайте дизельний або бензиновий генератор - він дозволить на певний час увімкнути електроенергію.

Як залишатися на зв'язку:

- якщо зв'язок вашого оператора зникне, ви можете підключатися до мережі інших операторів;

Для довідки: Блекаут (blackout) – це запозичений з англійської мови термін, який служить для визначення ситуації, при якій повністю припиняється подача електроенергії. Як правило, цей термін застосовується тільки до масштабних інцидентів, коли відключення електроенергії зачіпає великі житлові зони, і подачу енергії не вдається відновити протягом від години до декількох тижнів.

Військове вторгнення Росії змушує українців готуватися до найнепередбачуваніших сценарії розвитку подій та робити запас продуктів на зиму, щоб бути заздалегідь готовими до життя в умовах війни.