Ватно-марлева пов'язка - необхідність для кожного

Дата: 13.10.2022 09:49

Ватно-марлева пов'язка – найпростіший засіб захисту органів дихання від радіоактивного пилу. Застосовується при відсутності надійніших засобів індивідуального захисту (респіратору, протигазу). Цей виріб допоможе вберегтися від широкого переліку небезпек для здоров’я – від отруєння небезпечними парами хімічних речовин до радіоактивного пилу.

Для захисту від парів аміаку виріб змочується в 5%-му водному розчині оцту або лимонної кислоти.

Якщо пов’язку треба застосувати як захисний засіб при викиді хлору, її змочують у воді, в яку додана харчова сода.

Ватно-марлева пов'язка складається зі звичайної медичної марлі(або медичний широкий бинт), складеної в чотири шари  і вати (товщиною мінімум 1 см). Вони повинні бути натуральними, виготовленими з 100% бавовни - синтетика (навіть невеликий відсоток) утрудняє дихання і може стати причиною алергічних реакцій. Між шарами марлі обов’язково прокласти вату, її кількість має бути такою, щоб пов'язка не надто ускладнювала дихання. Стандартна пов'язка має прямокутну форму і чотири зав'язки.