Як економити енергоносії та допомогти енергетикам
За останній тиждень українська енергосистема піддалась масштабним ракетним обстрілам з боку росіян. Як наслідок, в багатьох регіонах країни спостерігалися проблеми з безперебійним забезпеченням електроенергією.
Після обстрілів енергетики просять зменшити споживання електроенергії. Годинами пік, коли споживання традиційно є найбільшим є: з 8:00 ранку до 11:00 дня та з 17:00 вечора до 23:00 ночі.
В цей час бажано зменшити використання найбільш енергоємних побутових приладів.
Найбільше електроенергії споживають варильна поверхня – 7,5 кВт-год, електрична тепла підлога – 3,8 кВт-год, сушильна машина – 3,3 кВт-год та духова шафа від 2,5 до 4 кВт-год.
Тому за можливості краще максимально зменшити використання цих побутових приладів або в крайньому разі – вмикати їх не в години пікового навантаження.
Від 1,5 кВт-год до 2,5 кВт-год споживає побутовий бойлер, тому нагрівати воду ним радять безпосередньо перед її використанням.
Якщо бойлер ввімкнений цілодобово, то це значно збільшує споживання електроенергії, а гаряча вода все одно використовується лише у разі потреби. Наприклад прийняти душ або помити посуд.
Порохотяг, який споживає від 1,4 кВт-год до 2,5 кВт-год, час від часу можна заміняти звичайним віником. Також для економії електроенергії можна відмовитись чи обмежити використання фена, плойки, праски (від 1 кВт-год до 2,2 кВт-год) та інших приладів для укладання волосся.
Посудомийна машина теж споживає багато – від 0,8 до 1,9 кВт-год, тому посуд можна помити, набираючи воду у миску.
Якщо вдома встановлена енергоємна електрична плита, то для підігріву їжі краще використовувати мікрохвильовку. Вона споживає менше електроенергії, оскільки на розігрів їжі витрачається менше часу.
Кондиціонери та обігрівачі бажано вмикати для обігріву лише вночі, коли споживання по всій країні відчутно зменшується.
Що стосується пральних машин, то у більшості з них є функція "відкладене прання", тому його також доцільно перенести на нічний час, запрограмувавши час старту.
Повербанки, акумулятори та інші системи накопичення енергії доцільно повністю заряджати вночі для використання вдень.