Особи, які постраждали від вибухонебезпечних предметів, мають можливість отримати одноразову компенсацію та щорічну допомогу на оздоровлення

Дата: 10.03.2023 14:05

Відповідно до Постанови «Деякі питання призначення і виплати одноразової компенсації та щорічної допомоги, передбачених Законом України “Про протимінну діяльність в Україні”» від 29 вересня 2021 р. № 1020, особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю до 18 років, яким встановлено інвалідність унаслідок одержаних на території України ушкоджень здоров’я, спричинених вибухонебезпечними предметами передбачено виплати одноразової компенсації та надання щорічної допомоги на оздоровлення.

Із порядком надання одноразової компенсації особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, постраждалим внаслідок дії вибухонебезпечних предметів можна ознайомитись за посиланням - Посилання

Компенсація призначається за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше ніж через 60 календарних місяців після встановлення зв’язку інвалідності з ушкодженнями, спричиненими вибухонебезпечними предметами на підставі висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я (для дітей віком до 18 років) чи на підставі висновку медико-соціальної експертної комісії (для осіб віком від 18 років).

Виплата компенсації проводиться одноразово за зареєстрованим або фактичним місцем проживання.

Допомога на оздоровлення виплачується постраждалій особі, якщо вона протягом поточного року не отримувала безоплатну санаторно-курортну путівку/путівку на оздоровлення/будь-яку грошову компенсацію замість санаторно-курортної путівки/компенсацію вартості самостійного санаторно-курортного лікування/щорічну допомогу на оздоровлення за рахунок державного або місцевого бюджетів та за умови подання звернення до 15 жовтня поточного року за зареєстрованим або фактичним місцем проживання.

Для отримання компенсації, допомоги на оздоровлення постраждалим особам або їх законним представникам необхідно звернутись до виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах рад або центрів надання адміністративних послуг із заявою разом із необхідними документами, або до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних держадміністрацій, шляхом надіслання документів поштою або за технічної можливості в електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування або Портал Дія).