ДО УВАГИ КЕРІВНИКІВ АГРОПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ, ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ❗️

Дата: 25.05.2023 08:20

🔸3 метою виконання покладених завдань та забезпечення безпеки просимо
під час повітряної тривоги негайно припиняти роботу сільськогосподарської техніки, агродронів та безпілотних літальних пристроїв із зупинкою роботи двигунів. Рекомендуємо припинення проведення сільськогосподарських робіт на всій території громади зокрема, на відкритій місцевості, з моменту оголошення повітряної тривоги до моменту її скасування:
▪️організувати у місцях проведення сільгоспробіт оповіщення задіяних осіб про оголошення повітряної тривоги;
▪️уживати всіх заходів безпеки під час повітряної тривоги, а саме: зупиняти роботу техніки та людей, супроводжувати та розміщувати людей в укриття, які забезпечать захист від ураження повітряними цілями та/або їх уламками, тощо.                                                                                                                                                                                                                   🔸Вінницьке РУ ДСНС  попереджають  про небезпеку виявлення вибухонебезпечних предметів, які становлять серйозну загрозу життю громадян. До них належать: різні види протипіхотних та протитанкових мін, мінометні міни, артилерійські та танкові снаряди, патрони та різні види ручних гранат.

Вибухонебезпечні предмети можуть бути у таких місцях:

▪️Колишні військові позиції та оборонні укріплення;

▪️Лісова місцевість;

▪️Поля;

▪️Ґрунтові дороги й узбіччя;

▪️Руїни, занедбані споруди й будівлі;

▪️Водойми.

Якщо ви все-таки виявили вибухонебезпечний предмет, робіть такі дії:

▪️У жодному разі не чіпайте його. Не панікуйте. Запам’ятайте місце, де ви знайшли предмет;

▪️Попередьте про небезпечний предмет людей, які перебувають поруч;

▪️Негайно зупиніть будь-які роботи біля предмета;

▪️Якщо ви натрапили на фугасну міну – зупиніться, не панікуйте, не рухайтеся, чекайте на допомогу. Якщо ви на небезпечній території чи якщо ви не впевнені, що ця територія безпечна, зупиніться і не рухайтеся.

▪️Якщо це не міна, а боєприпас, що не розірвався, відійдіть самі і відведіть інших людей якомога далі від знайденого предмету. На відкритій місцевості або в лісі відходити бажано слід у слід тому, як ви прийшли. Якщо відходить група людей, то рухатися треба колоною по одному.

▪️З безпечної відстані зателефонуйте за номером 101! Повідомте адресу або орієнтири місця, де ви побачили небезпечний предмет. Якщо ви знайшли його на території закладу, негайно повідомте про це працівників служби охорони.

▪️Намагайтеся не допускати сторонніх людей до небезпечної зони до приїзду правоохоронних органів або спеціальних служб.