Питання захисту прав дітей для системи БПД є одним із пріоритетних.

Дата: 21.08.2023 10:15

Ми багато років проводимо правопросвітницьку роботу серед дітей та їхніх законних представників про право дітей на отримання безоплатної первинної та вторинної правничої допомоги.

Відповідно до Закону України «Про безоплатну правничу допомогу» усі діти є суб’єктами права на вторинну правничу допомогу. Щоб отримати таку послугу, законний представник дитини повинен звернутися до найближчого за місцем проживання чи перебування бюро правової допомоги. До звернення необхідно додати свідоцтво про народження дитини.

3 серпня 2023 року набирають чинності зміни до Закону України «Про безоплатну правничу допомогу», відповідно до яких діти, що досягли 14 років, зможуть самостійно звертатися по вторинну правничу допомогу до бюро з питань, звернення з якими до суду дозволяється з цього віку (наприклад, надання повної цивільної дієздатності, визнання батьківства, стягнення аліментів, усиновлення чи визнання усиновлення недійсним, інші).

Звернення подається за місцем фактичного проживання дитини або її законних представників, патронатних вихователів незалежно від місця проживання чи місця перебування.

Як отримати безоплатну правову допомогу

Щоб отримати усну консультацію, телефонуйте до контактного центру системи БПД за номером: 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні. Контактний центр працює в будні з 8:00 до 18:00.

Номер для дзвінків з-за кордону +38 044 363 10 41 (вартість дзвінка з-за кордону за тарифами вашого оператора зв’язку).

Якщо вам зручно отримати правову допомогу письмово, напишіть у телеграм-бот https://t.me/LegalAidUkraineBot

Або завітайте до найближчого з наших бюро: https://bit.ly/bpd_buro

Маєте проблему правового характеру – звертайтеся до системи безоплатної правової допомоги!