Кожен, говорячи українською, наближає Перемогу!

Дата: 27.10.2023 08:44

Сьогодні відзначаємо - День української писемності та мови.

Цього року дата свята змінилася - Україна вперше відзначатиме його 27 жовтня. Перенесення пов’язане з переходом Православної церкви на новоюліанський календар, згідно з яким дати неперехідних свят змістилися на 13 днів раніше.

За час свого існування українська пережила не менше пів тисячі циркулярів та указів, постанов і ухвал, розпоряджень та наказів про заборону. Але вона вистояла! І сьогодні, маючи безпрецендентну підтримку за всі роки новітньої історії незалежності, пішла у свій вирішальний контрнаступ. Кожен, говорячи українською, наближає Перемогу!

Цікаве про нашу солов’їну:

- в українській мові - близько 256 тисячі слів, але вона стрімко розвивається, тож насправді ця цифра зараз більша;

- найбільш уживана літера в українській мові - літер "п", на неї починається найбільша кількість слів, найменш уживана - літера "ф";

- українська мова - найбагатша на зменшувальні форми, наприклад, її має навіть слово "вороги" - "вороженьки";

- "Заповіт" Т. Г. Шевченка - рекордсмен серед переведених творів,  його переклали 147 мовами;

- найстарішою українською піснею вважається пісня "Дунаю, Дунаю, чому смутен течеш".

Також одна з традицій свята - радіодиктант національної єдності. Цього року українці 23-й рік поспіль писатимуть радіодиктант - текст його створила українська поетеса та перекладачка Катерина Калитко, називається він "Дороги України", читатиме - актор театру та кіно Олексій Гнатковський.

Радіодиктант буде проведено в п'ятницю 27 жовтня об 11:00 за Києвом.

Цього року радіодиктант слухати онлайн можна буде на таких платформах:

- у прямому ефірі Українського Радіо і Радіо Культура;

- у прямому ефірі телеканалу Суспільне Культура;

- на Youtube-каналі Українського Радіо;

- на Facebook-сторінці Суспільного.

Ті, хто не встигне на 11 годину, зможуть до вечора написати радіодиктант по запису на YouTube.