Можливість створити патронатну сім'ю

Дата: 14.11.2023 08:50

Патронатна сім'я - це оплачувана державою робота, яка створюється як альтернатива інтернатам та спецшколам. Вихователь та помічник вихователя в патронатній сім'ї надають тимчасовий прихисток дитині, яка опинилася у складних життєвих обставинах. Стати патроном може кожен, хто виявить таке бажання та виконає необхідні умови.

Патронатна сім'я - це тимчасова форма сімейного виховання, створена на противагу інтернатам, щоб зменшити стрес для дитини у складних життєвих обставинах, допоки соціальні служби не визначать її подальший статус.

Патронатна сім'я може брати одночасно тільки одну дитину на тимчасове виховання та має надати їй всі необхідні умови для комфортного життя.

У такої дитини має бути окрема кімната з усім необхідним, мають створюватись умови для навчання, дозвілля. Патронатна сім'я в цьому випадку виступає як вихователь, який допомогає подолати кризові ситуації в сім'ї. Вони співпрацюють з батьками дитини, допомагають їй пережити стрес та повернутись до сім'ї - біологічної чи нової.

Вихователь патронатної сім'ї отримує повний соцпакет від держави: пенсійний стаж, відпустку та зарплатню - 5 прожиткових мінімумів. Наразі це понад 13 тис. грн. Також патронатна сім'я окремо отримує кошти на утримання дитини :

• Для дітей від 0 до 6 років  - 5680 грн;
  • Від 6 до 18 років - 7082 грн.

Одна дитина може перебувати у патронатній сім'ї від 3 до 9 місяців.

За інформацією служби у справах дітей, щоб стати патронатною сім'єю, треба виконати наступні умови:

• відсутність судимості;
  • не знаходження на обліку наркопсихдиспансера;
  • у вихователя має бути один повнолітній помічник (наприклад, чоловік чи власна повнолітня дитина);
  • має бути житло (своє чи арендоване) з окремою кімнатою для дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах.

За додатковою інформацією звертатись до служби у справах дітей Якушинецької сільської ради.