Нестійкий крижаний покров

Дата: 21.12.2023 08:28

Вінницьке районне управління ГУ ДСНС України у ВІнницькій області інформує!

З настанням заморозків у громадян, які перебувають поблизу водойм, існує загроза провалитися в крижану воду при перебуванні на льоду. Особливу небезпеку лід представляє у ці дні, коли через постійну мінливу температуру на водоймах утворився нестійкий крижаний покров.

Не зважаючи на постійні застереження рятувальників,  люди все одно нехтують правилами безпеки. В багатьох випадках це закінчується трагічно.

У зв´язку з цим, ДСНС України застерігає громадян   утриматись від виходу на тонкий лід, який утворився на водоймах, а також застерегти від цього своїх дітей.

Слід запам´ятати, що для поодиноких пішоходів лід вважається міцним при товщині не менше 7 см, а для групи людей – від 12 см. Не рекомендується пересуватися по льоду при поганій видимості: в туман, заметіль, сильний снігопад тощо.

Попереджаємо, що  риболовля у відкритих водоймах при перших заморозках є дуже небезпечною. На ділянках, запорошених снігом, лід тонкий і крихкий. У місцях, де у водойму впадають струмки та річки, зазвичай лід найтонший.

З повагою, фахівець ВЗЗ ПНС у Вінницькому районі ЦЗД ГУ ДСНС України у Вінницькій області Віктор ТИХОНЮК