Роз'яснення по справі

Дата: 28.12.2023 11:47

«З незаконного володіння повернуто землі водного фонду» саме так Вінницька обласна прокуратура назвала свою публікацію на їх офіційному сайті. Посилання

Рішенням Вінницького районного суду Вінницької області задоволено позов Вінницької окружної прокуратури до Якушинецької сільської ради та  фізичної особи про повернення земельної ділянки водного фонду у власність територіальної громади.

Якушинецька сільська рада вважає за потрібне роз’яснити згадану ситуацію.

Відповідно до Рішення 17 сесії 3 скликання 05.06.2001 року було вилучено 5,9 га земель СВАТ «Вінницярибгосп» (за клопотанням підприємства, через невикористання земель) та включено до земель запасу Якушинецької сільської ради.

Рішенням 18 сесії 3 скликання від 28.09.2001 року 1,25 га зі згаданої земельної ділянки було передано у приватну власність 13 громадянам для дачного будівництва.

Наголошуємо, що на той час на ділянках не було жодних водних об’єктів.

Після отримання громадянами державних актів на землю, в якийсь період часу, вони на власних ділянках облаштували штучні водойми, так звані копанки. Цими ділянками люди користуються уже більше двадцяти років.

Вінницькою окружною прокуратурою було виявлено наявність цих штучних водойм і напевно розцінено згадані ділянки як землі водного фонду, тож було подано позов до суду щодо скасування рішення сільської ради про їх виділення.

На даний час (28.12.2023 р.) рішення суду ще не набуло законної сили, тож можливо буде подано апеляцію.