A A A K K K
для людей із порушенням зору
Якушинецька громада
Вінницька область, Вінницький район

Звіт Якушинецького сільського голови Василя Романюка за 2023 рік

Дата: 27.02.2024 14:58
Кількість переглядів: 819

Фото без опису

ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ ГРОМАДИ!

Відповідно до ЗУ «Про місцеве самоврядування», сільський голова має звітувати перед громадою, слідуючи основним принципам здійснення місцевого самоврядування в Україні - підзвітності та відповідальності, представляю результати виконаної роботи за минулий рік.

2023-й це другий рік повномасштабної війни - ми навчилися жити під звуки сирен, допомагати тим, кому важче, завдяки Збройним Силам України мали можливість сумлінно працювати кожен на своєму місці, відповідаючи на виклики воєнного часу. Війна згуртувала українців задля спільної допомоги один одному та нашим бійцям, якими сьогодні захоплюємося не лише ми, а й увесь світ.

Серед захисників тисячі жителів Якушинецької громади, вони воюють на різних ділянках 1300-кілометрової лінії зіткнення, виконуючи різні бойові завдання. Боронячи нашу землю від окупантів, вони місяцями не бачать свої родини, не спостерігають як зростають їх діти, вони віддають за Україну своє здоров’я та найцінніше, що є в людини – життя.

Загалом, у російсько-українській війні Якушинецька громада із 2014 року втратила – 30 Героїв. Вічна пам’ять нашим Героям!

Ще 17 наших воїнів-земляків мають статус зниклих безвісти, сподіваємося, що усі вони віднайдуться і повернуться живими.

Допомога нашій армії та воїнам-землякам – таким було головне завдання минулого року. Серед іншого, на це була спрямована значна частка бюджету громади.

За звітний період для підтримки сил безпеки і оборони України та на виконання заходів, пов’язаних зі збройною агресією, із бюджету громади спрямовано - 10 653 929 грн. Для цього виділялись субвенції на потреби оборони, що спрямовувались переважно на військові частини, які вже самостійно закривають власні потреби.

Наголошую, що жодним іншим чином, окрім субвенцій, сільська рада не може виділяти кошти для Збройних Сил України.

За обсягом підтримки ЗСУ наша громада посідає І місце в області, серед інших громад з аналогічним розміром бюджету та шосте місце серед усіх громад Вінницької області.

Колектив Якушинецької сільської ради, як і кожен свідомий українець, не стояв минулоріч осторонь запитів від військових. Я, як голова громади, постійно отримував звернення від наших воїнів-земляків із різними проханнями про допомогу. Увесь наш колектив, щомісячно із заробітної плати здавав кошти, за рахунок яких нам вдалося закрити запитів від бійців на 1 000 000 гривень. Зокрема, було придбано та передано на фронт: 8 тепловізорів, 2 дрона Mavic, співфінансували закупівлю 3-х автомобілів, надавали кошти для ремонту автівок, придбання парафіну для окопних свічок, зимової резини, бензопил, прицілів, глушників, тощо.

Фото без опису

За небайдужість та допомогу отримали чимало подяк та відео-звітів від наших воїнів. Тож продовжуємо підтримувати ЗСУ, тримаємо тил, аби наші захисники могли гнати окупанта з української землі. В єдності – наша сила!

Також дякую активним та небайдужим жителям громади, які відгукувались на наші заклики та допомагали чим могли. За минулий рік через волонтерів від Якушинецької громади у зону бойових дій попрямувало безліч тон продуктів, сотні метрів маскувальних сіток, тисячі банок тушонки та пакунків із «сухими борщами». Також постійною є допомога внутрішньо переміщеним особам у співпраці з різноманітними благодійними фондами. Дякую кожному і кожній, хто долучається, продовжуємо аж до нашої Перемоги.

Фото без опису

Коли я говоритиму про те, що зроблено в громаді за звітний рік, я говоритиму про кожного з вас: хтось весь цей час працює та сплачує податки, захищає і волонтерить, будує і творить, лікує і навчає, забезпечує громадський порядок, творчістю і талантом усіляко підтримує тих, хто цього потребує, критикує і мотивує, збирається на засіданнях виконавчого комітету і сесій сільської ради, щоб приймати виважені рішення.

Попри всі виклики часу Якушинецька громада живе, розвивається, працює та допомагає. І кожен її житель добрими справами наближає нас до Перемоги.

Бюджет Громади

Фото без опису

Вцілому, бюджет Якушинецької сільської територіальної громади за 2023 рік був збалансованим та бездефіцитним.

Головним завданням було забезпечення виконання бюджету територіальної громади, створення умов для цивільного захисту населення, соціальна підтримка найбільш вразливих верств населення, активізація економічного розвитку в умовах дії воєнного стану та протистояння збройній агресії проти України.

Такий підхід надав нам можливість не тільки утримувати соціальну та критичну інфраструктуру у належному стані, а й реалізувати важливі соціально-інфраструктурні проекти.

Протягом 2023 року до бюджету Якушинецької ТГ за рахунок усіх джерел доходів надійшло 245 512 633 грн, виконання планових показників по доходах становить 106,5%.

Минулоріч найвагомішим за обсягом джерелом наповнення дохідної частини бюджету  був податок та збір на доходи фізичних осіб - 98 613 217 грн.

Акцизного податку до бюджету надійшло – 12 508 205 грн

Місцеві податки та збори за 2023 рік поповнили казну на 47 911 314 грн, плановий показник виконано на 113,1%.

Серед іншого, одним із найвагоміших джерел надходжень є єдиний податок- за звітний період надійшло 24 614 986 грн. Плати за землю отримано в сумі 12 584 446 грн.

Надходження до бюджету за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі  склали - 7 637 748 грн.

Платниками податків до бюджету Якушинецької ТГ є більше 800 суб'єктів підприємницької діяльності, найбільшими серед яких є: ТОВ «МЕТРО Кеш енд Кері Україна», ТОВ «Епіцентр К», ТОВ «Макош Мінерал», ТОВ «Екомолпродукт», ГЗС та  інші.  Сільськогосподарську діяльність здійснюють ТОВ «Вінагрогруп», ПРАТ «Якушинецьке», ТОВ «Вінагротрейдінг», ПАТ «Дашківці», ТОВ «Пултагроритм», ТОВ «Фітосвіт ЛТД» ТОВ «Декоплант»та інші.

На виконання видаткової частини (з урахуванням залишку на початок 2023 року) протягом звітного періоду направлено 264 071 323 грн, що дало змогу забезпечити вирішення пріоритетних питань та завдань в умовах воєнного стану, безперебійне функціонування бюджетних установ, реалізацію державної політики у сфері соціального захисту населення та інших питань життєдіяльності громади.

 

Сесійна робота сільської ради

Фото без опису

Єдиною законною формою ухвалення рішень для життєдіяльності громади є сесійна діяльність, тому завжди наголошую депутатам на важливості їх присутності на засіданнях.

Сесійній роботі завжди передує копітка робота - розгляд і підготовка питань виконавчим комітетом та постійно діючими комісіями ради, що дозволило протягом року конструктивно працювати на пленарних засіданнях.

Інтереси жителів громади в сільській раді представляють 26 депутатів. Утім, не всі вони  регулярно беруть участь у прийнятті рішень, декотрі систематично не відвідували сесійні засідання. Проте, я вдячний більшості депутатів за їх злагоджену, непросту й важливу для громади роботу.

В 2023 році проведено 10 засідань сесій сільської ради, під час яких ухвалено – 1 108 рішень, вони оприлюднюються на веб-сайті Якушинецької сільської ради в розділі «Офіційні документи».

Протягом звітного періоду відбулось 48 засідань виконавчого комітету, на яких ухвалено 577 рішень. Розглядались питання щодо роботи комунальних підприємств, звернення громадян, затверджувалися плани, заслуховувались звіти керівників.

 

Звернення громадян та мобілізаційна робота

Фото без опису

Одним із важливих напрямків роботи сільської ради є реалізація  конституційного права громадян на звернення. Протягом 2023 року на адресу Якушинецької сільської ради надійшло 21 757 звернень. Основну частину становлять питання соціального захисту, це заяви про надання матеріальної допомоги у зв’язку з важким матеріальним становищем, чи на лікування; реєстрація внутрішньо переміщених осіб, отримання соціальних виплат, субсидій, земельні питання, звернення щодо детальних планів, будівельних паспортів та викопіювання, тощо.

Робота із кореспонденцією: за 2023 рік зареєстровано та опрацьовано – 3 649 вхідних  та 2 106 - вихідних листів.

Мобілізаційна робота Якушинецької сільської ради.

Стаття 18 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» зокрема зобов’язує органи місцевого самоврядування:

- організовувати під час мобілізації своєчасне оповіщення та прибуття громадян, які залучаються до виконання обов'язку щодо мобілізації;

- забезпечувати на території громад ведення військового обліку військовозобов’язаних і призовників, транспортних засобів і техніки.

Орган місцевого самоврядування згідно чинного законодавства повинен всіляко сприяти територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки у їх роботі під час мобілізації.

Тож наголошую на тому, що це не особисте бажання працівників сільської ради вручати повістки нашим жителям, від нас цього вимагає законодавство. ТЦК надають до сільської ради списки громадян, які підлягають мобілізації або уточненню даних, відповідно них відбувається оповіщення.

Протягом двох минулих років із початку повномасштабного вторгнення 726 наших жителів стали на захист України в різних підрозділах Збройних Сил та Територіальної оборони. Велика частина хлопців пішли добровольцями, не чекаючи виклику на військову службу.

Дякую усім нашим захисникам за самовіддану службу Україні та захист рідної землі.

 

Надання адміністративних послуг жителям громади

Фото без опису

Надання адміністративних послуг жителям громади це і вагома стаття наповнення бюджету громади і зручність для громадян, адже на сьогодні, майже усі доступні послуги люди можуть отримати у нашому ЦНАПі.

Центром надання адміністративних послуг Якушинецької сільської ради, разом із віддаленими робочими місцями у старостатах, протягом 2023 року було надано – 22 542 адміністративних послуги, серед іншого зокрема:

Паспортні послуги (закордонний паспорт) - 881

Паспортні послуги ID - 85

Є- малятко - 71

Реєстрація прав на нерухоме майно – 8 845

Соціальні послуги – 3 874

Послуги пов’язані з ВПО – 250

Реєстрація народження - 59

Реєстрація шлюбу – 19

Реєстрація смерті - 219

Здійснено 1 127 нотаріальних дій.

За звітний період Центр надання адміністративних послуг поповнив місцевий бюджет на 1 974 968 грн.

 

Благоустрій територій

Фото без опису

Виконуючи роботи з благоустрою та облаштування території Якушинецької громади сільська рада керувалась виключно нормами законодавства, які діють в державі в умовах воєнного стану. Тобто проводились лише ті роботи, котрі дозволяла профінансувати державна казначейська служба України.

Одним з пріоритетів розвитку, що серед іншого створює комфортні умови для проживання мешканців було асфальтування доріг. Упродовж 2023-го продовжено роботи з укладання нового та ремонту існуючого дорожнього покриття.

Облаштовано нове асфальтне покриття на частині шляхів в селах Дашківці, Ріжок, Іскриня, Микулинці, Якушинці, Зарванці, Ксаверівка, Лисогора, Широка Гребля, Майдан, Пултівці, Некрасове, Слобода-Дашковецька.

Також постійно триває поточний ремонт шляхів у Лисянці, Лукашівці, Махнівці, Березині та у всіх інших населених пунктах громади. Таким чином, минулоріч було відремонтовано 1645 м2 доріг.

Піклуючись про стан довкілля у громаді, було проведено реконструкцію очисних споруд в Зарванцях. Введене в експлуатацію новітнє обладнання, що дає змогу якісно очищати стоки.

У громаді  постійно проводиться санітарна обрізка дерев. Такі заходи важливі для запобігання загрозам життю і здоров'ю людей, особливо під час погодних катаклізмів.

На постійній основі триває виконання заходів з благоустрою населених пунктів громади (утримання в належному санітарному стані громадських місць, кладовищ, обкошування газонів та узбіч, розчистка доріг, тощо).

 

Функціонування закладів освіти

Фото без опису

Діяльність закладів освіти Якушинецької громади у 2023 році, була спрямована на задоволення потреб здобувачів освіти, створення належних умов для навчання і виховання, особливу увагу приділяли створенню умов для безпечного освітнього процесу.

У 2023 році освітні послуги на території громади надавали 6 навчальних закладів та 2 філії, в яких навчалось 1617 здобувачів освіти, з них 30 - ВПО; 7 закладів дошкільної освіти, в яких виховувалось 297 дошкільнят, з них 10 - ВПО та ДЮСШ «Патріот» де 113 дітей охоплено заняттями з чотирьох видів спорту. Також, спеціальні послуги надає КЗ «Інклюзивно-ресурсний центр» - його постійними відвідувачами були близько 30 дітей.

Протягом звітного періоду видатки загального фонду на галузь освіти склали 100 168 311 грн. Минулого року вдалось виконати багато робіт в закладах нашої громади, це дало змогу значно покращити умови для здобувачів освіти та дошкільнят.

Безпека учасників освітнього процесу є першочерговою у нашій діяльності. Минулоріч було продовжено роботи задля створення безпечного освітнього середовища та приведення у відповідність захисних споруд в закладах освіти.

Пріоритетним завданням стало завершення ремонтних робіт в укриттях для навчальних закладів у Зарванцях та Якушинцях, що дало можливість їм із 1 вересня повноцінно розпочати навчальний рік. Аби обладнати захисні споруди усім необхідним, із бюджету громади було виділено 5 386 642 гривень.

Минулого року була проведена реконструкція приміщення під найпростіше укриття для дошкільного закладу «Журавлик» (Дашківці). Тепер малеча в комфортних умовах може перечекати повітряні тривоги. Також у садочку виконали ремонт системи теплопостачання. На згадані роботи із бюджету громади було витрачено 3 198 322 гривень.

Таким чином, станом на 1 вересня 2023 року, усі освітні заклади було забезпечено захисними спорудами. В них проведено ремонтні роботи та оснащено відповідно до вимог. Тож усі діти в громаді мають можливість отримувати знання в очному режимі.

Зважаючи на виклики воєнного стану та необхідність забезпечення освітніх закладів опалювальними системами на альтернативних видах палива, було проведено реконструкції котелень у Пултівецькому та Некрасівському ліцеях, системи теплопостачання будівлі Ксаверівської філії та Микулинецького ліцею. Загальна вартість згаданих робіт склала більше семи мільйонів гривень. Також було капітально відремонтовано будівлю котельні Якушинецького ліцею в рамках підготовки об'єкта до опалювального сезону.

Відзначу, що приміщення наших навчальних закладів побудовані багато десятиліть тому, тож вони потребують капітальних ремонтних робіт із комплексом заходів спрямованих на енергозбереження, задля економії опалювальних ресурсів. Протягом звітного періоду такі роботи було проведено у дошкільних навчальних закладах Ксаверівки, Пултівець, Широкої Греблі, а також у Пултівецькому ліцеї, вартість зазначених робіт склала майже шість із половиною мільйонів гривень.

Фото без опису

Особливу увагу минулоріч було приділено Дашковецькому ліцею, там було проведено комплексний капітальний ремонт покрівлі з утепленням горища та реконструкцію системи теплопостачання, на ці заходи з енергозбереження з бюджету громади було витрачено 14 472 350 гривень.

 

Соціальний захист населення

Фото без опису

Забезпечення реалізації на території громади державної політики у сфері соціального захисту населення, з питань сім’ї та дітей, запобігання домашнього насильства, організації надання соціальних послуг особам, які перебувають у складних життєвих обставинах здійснюється: Відділом соціального захисту та охорони здоров’я, Службою у справах дітей, КЗ «Центр надання соціальних послуг» Якушинецької сільської ради.

Зокрема, відділом соціального захисту, серед іншого, протягом звітного періоду з бюджету виплачена допомога:

- на лікування - 352 особам на суму 634 600 грн;

- на поховання загиблих під час військових дій - 13 сімей на суму 300 000 грн;

- на лікування після поранень – 48 осіб на суму 551 000 грн;

- членам сімей осіб, які вважаються безвісти зниклими – 15 родин, виплачено 280 000 грн;

- з нагоди відзначення річниць: виведення військ з Афганістану, аварії на ЧАЄС, Дня пам’яті захисників України, відзначення ювілейних дат довгожителів громади (90-,95-,100 річчя) допомогу отримали 164 жителя на суму 189 тис. грн.

У 2023 році відділом соціального захисту за проїзд пільгових категорій громадян Якушинецької територіальної громади перевізникам відшкодовано кошти в сумі 1 002 245 грн.

Спеціалісти відділу у співпраці з благодійними організаціями надали різноманітну допомогу 850 особам з числа ВПО та пільгових категорій.

Пріоритетним завданням КЗ «Центр надання соціальних послуг» є виявлення громадян,  які потребують допомоги та забезпечення якісного надання їм соціальних послуг. У громаді 14 соціальних робітників надають послугу «Догляд вдома». У 2023 році на обслуговуванні перебувало 122 особи похилого віку. Для покращення роботи соціальних працівників минулоріч було придбано 3 велосипеди.

 Центр надання соціальних послуг має співпрацю з Якушинецькою амбулаторією, для людей проводять медичні огляди спеціалістами та виїзні консультації лікарів.

Також центр проводить роботу з внутрішньо переміщеними особами, спільно з представниками ГО «Подільська громада» було відвідано та надана благодійна допомога 188 особам зі згаданої категорії.

Велика подяка благодійникам та всім, хто долучився до допомоги нашими жителям та внутрішньо переміщеним особам.

Дотриманням прав та інтересів дітей у громаді займаються фахівці Служби у справах дітей. На території Якушинецької громади станом на 01.01.2024 року на первинному обліку служби у справах дітей перебувало 35 дітей, з яких: 9 дітей-сиріт; 26 позбавлених батьківського піклування, 14 дітей проживають в сім’ях, які потрапили в складні життєві обставини. Служба опікується умовами проживання, навчання та виховання цих дітей.

Протягом року фахівцями служби було здійснено 55 виїздів до родин-піклувальників та кризових сімей. За результатами яких було ініційовано 5 справ стосовно позбавлення батьківських прав. Відносно батьків, які недобросовісно виконують свої обов’язки, працівниками поліції складались адміністративні протоколи.

 

Робота закладів культури

Фото без опису

Через повномасштабну війну та постійні загрози повітряних тривог, працівники культури не мають можливості працювати на відповідному рівні. Адже неможливо збирати повні зали людей, аби продемонструвати свої напрацювання. Основним напрямком роботи працівників культури стало проведення національно-патріотичних заходів, в основному в онлайн форматах та благодійних, спрямованих на підтримку ЗСУ.

Українська пісня здатна зцілювати, тому наші вокалістки завітали із подарунками та благодійною концертною програмою до пацієнтів Науково-дослідного інституту реабілітації осіб з інвалідністю ВНМУ ім.М.І.Пирогова.

Аматори сцени продовжують брати участь у різноманітних конкурсах та фестивалях, здобуваючи призові місця, як на місцевому, так і на державному рівнях. Зокрема ансамбль «Подільський колорит» здобув - 3 Гран-прі, «Вербиченька» - 10 перших місць та 3 Гран-прі, також успішно діє гурток «Золоті ручки» маючи за минулий рік у своєму доробку 5 призових місць.

Всі бібліотекарі громади стали активними учасниками волонтерського руху, вони долучались до зборів коштів, виготовляли маскувальні сітки (45 шт) та «кікімори» (18 шт). Їх одразу передавали на фронт нашим воїнам.

Продовжуємо створювати комфортні умови для працівників та відвідувачів закладів культури. Минулоріч була проведена реконструкція системи теплопостачання Некрасовського, Микулинецького, Пултівецького будинків культури. В Махнівці виконано капітальний ремонт дерев’яного перекриття з утепленням горища будівлі. В Якушинецькому та Зарванецькому будинках культури також проведено капітальні ремонтні роботи.

До облаштування будинків культури також було залучено кошти інвесторів (реконструкція та облаштування систем опалення та влаштування внутрішніх вбиральнь).

Із метою покращення туристичної привабливості громади, минулоріч було розроблено та протестовано 2 туристичних веломаршрути (мале коло 43 км, велике коло 80 км), які дають можливість ознайомитись із різноманітними принадами населених пунктів нашої громади та активно відпочити на природі.

 

Оновлення символіки та розробка брендбуку громади

Фото без опису

Наявна раніше символіка Якушинецької територіальної громади (герб, прапор) потребували оновлення, позаяк символізм, який у них було закладено, уже не відповідав дійсності та часу. Тож минулоріч була проведена комплексна робота з оновлення символіки, тепер маємо нові прапор та герб Якушинецької громади.

Також в нашої громади з’явився логотип, було розроблено брендбук - документ містить рекомендації для брендування з використанням фірмового шрифту, кольорів, символіки, тощо.

Завдяки цьому наша громада стала більш впізнаваною та отримала свій унікальний стиль і символи, які несуть глибокий сенс притаманний нашій місцевості.

Використання зображень нової символіки (в назвах, товарних знаках, при виготовленні продукції, наданні послуг та інше) дозволяється тільки при наявності дозволу виконавчого комітету Якушинецької сільської ради.

 

Цифрові послуги та Програма інформатизації

Фото без опису

Для оперативного інформування жителів громади про послуги, які надає сільська рада успішно працює Чат-бот «СВОЇ». Через застосунок можна отримати усю контактну інформацію про органи місцевого самоврядування, написати звернення до будь-якого підрозділу сільської ради та її виконавчих органів та багато іншого.

 Завдяки співпраці зі швейцарсько-українською Програмою EGAP маємо можливість надавати адміністративні послуги віддалено (на дому) для тих жителів, які з поважних причин не можуть відвідати ЦНАП. Таку можливість маємо завдяки спеціальному обладнанню – «Мобільний кейс». Це портативне, повноцінне автоматизоване робоче місце адміністратора ЦНАП.

Задля спрощення комунікації з Центром надання адміністративних послуг та відділів Якушинецької сільської ради запрацював єдиний номер для зв’язку коллцентр. Набравши його можна зв’язатись із будь-яким відділом сільської ради.

Якушинецькою сільською радою під час засідання 31 сесії 8 скликання було одноголосно підтримано та ухвалено рішення про затвердження «Програми інформатизації Якушинецької територіальної громади на 2023-2025 роки». Раніше Програму було презентовано на рівні області та погоджено Міністерством цифрової трансформації України. Вона містить чіткий план та перелік кроків задля досягнення якнайкращих результатів у галузі інформатизації та цифровізації  нашої громади.

Згідно переліку завдань Програми інформатизації на 2023 рік, було досягнуто усіх запланованих показників.

Зокрема, розпочав свою роботу гурток з робототехніки в Зарванцях.

 В Якушинецькій сільській раді та її виконавчих органах впроваджено електронний документообіг.

Розширено систему відеонагляду «Безпечна громада» до 49 приладів стеження. Раніше вона складалась з 28-ми камер у населених пунктах Якушинці та Зарванці. У 2023 році додатково було встановлено ще 21 камеру (5 з них з розпізнаванням номерних знаків), окрім згаданих населених пунктів відеоспостереження з’явилось у: Лисогорі, Ксаверівці, Слободі-Дашковецькій, Майдані, Некрасовому, Широкій Греблі, Пултівцях, Микулинцях, Дашківцях.

 

Громадський бюджет

Фото без опису

Минулого року в нашій громаді вперше провели конкурс «Громадський бюджет», голосування за подані проєкти відбувалось на платформі електронної демократії «Е-DEM». Під час прийому проєктів від наших жителів було отримано 11 ініціатив по покращенню життя в громаді. Загалом, за усі проєкти від мешканців було отримано майже 6 тисяч голосів.

Переможцями у конкурсі стали проєкти:

- «Капітальний ремонт дорожнього покриття частини вулиці Садова в селі Якушинці»;

-  «Гурток робототехніки для дітей та підлітків у с. Зарванці» (закупівля обладнання);

- «Створення системи обліку та регулювання чисельності безпритульних тварин» (стерилізація безпритульних собак).

До кінця 2023 року усі проєкти було реалізовано, вартість робіт по них склала 2 073 097 грн.

Це стало можливим, завдячуючи нашим авторам проєктів, першопроходцям, які взяли на себе відповідальність та запропонували свої ініціативи для розгляду та підтримки жителями громади.

Кошти із бюджету на проекти-переможці були витрачені завдяки активності мешканців, які долучились до голосування. Це мав можливість зробити кожен житель нашої громади. Сподіваюсь, на наступний конкурс буде ще більше голосів від наших жителів.

Також, на сесії сільської ради, було затверджено «Положення про шкільний громадський бюджет» у нашій громаді. Тож очікуємо на втілення його у життя в усіх освітніх закладах. Ми хочемо долучити молодь до процесу ухвалення рішень, навчити основ проєктного менеджменту та бюджетування, розкрити потенціал дітей через креативні ініціативи.

 

Перейменування

Фото без опису

Протягом звітного періоду відбулось перейменування вулиць, аби остаточно позбутися нав’язаних комуністичними режимами назв у наших населених пунктах. Нові назви вулиць обирали жителі громади шляхом голосування на платформі E-DEM в розділі «Консультації з громадськістю». В результаті чого 24 вулиці та провулки у Якушинецькій громаді отримали нові назви відповідно до вимог закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

 

Суспільно важливе та чутливе питання

Фото без опису

Одним з чутливих питань, яке час від часу викликає бурхливі обговорення жителів нашої громади, є перехід парафій до Православної церкви України. В багатьох наших населених пунктах маємо значний запит та бажання жителів громади щодо переходу до ПЦУ, але це рішення має ухвалювати саме релігійна громада, тобто парафіяни, які відвідують храм.

Існує чіткий механізм дотримуючись якого можна це здійснити:

1) Опитати свою релігійну громаду про бажання бути частиною ПЦУ.

2) Провести загальні збори релігійної громади для спільного рішення про зміну статуту (положення).

3) Внести зміни до статуту та зареєструвати їх у порядку, встановленому статтею 14 Закону України «Про свободу совісті та релігійних організацій».

Навіть, якщо священник релігійної громади з якихось причин проти переходу в ПЦУ, це можна зробити без нього. Головне, щоб рішення підтримали більшість прихожан.

Також, можна зареєструвати нову релігійну громаду і рухатись до своєї мети.

За даними Державної служби України з етнополітики та свободи совісті, загальна кількість релігійних громад, які змінили підпорядкування і перейшли від УПЦ МП до Православної Церкви України в 2023 році, становить 472 релігійні громади.

На території нашої громади - 16 православних храмів, з яких 4 мають приналежність до ПЦУ, а 12 підпорядковуються УПЦ МП, 1 Римо-католицький костел та 1 Церква християн віри євангельської.

 

Підсумовуючи викладене, хочу наголосити, що за кожну виконану протягом 2023 року справу, ми завдячуємо нашим воїнам Збройних Сил України. Лише завдяки тому, що вони там тримають фронт та женуть ворога геть з нашої землі, ми тут, у тилу, маємо можливість працювати, а наші діти – навчатися та розвиватися. Тож наш святий обов’язок допомагати їм, дякую кожному хто це розуміє.

Ще хочу наголосити на важливості дотримання інформаційної гігієни, на третьому році війни потрібно навчитися відрізняти правду від брехні в інформаційному просторі. Більшість так званих «інформаційних вкидів», через які суспільство розділяється та конфліктує, є нічим іншим, як російським ІПсО (інформаційно-психологічна операція), що має на меті розсварити українців. А ті люди, які свідомо, або несвідомо, розповсюджують фейки, допомагають у цьому ворогам.

Якщо ви прочитали якусь «гарячу» новину, декілька разів подумайте перед тим, як повірити, а тим паче, поширювати чи обговорювати.

Ми не маємо ворогувати через різні погляди на ситуацію, адже саме цього добиваються наші вороги - створити конфронтацію всередині країни, аби відволікти нас від головної мети. Усі зусилля ми маємо спрямовувати на допомогу нашим Збройним Силам.

Я дякую всім за активну громадську позицію, небайдужість, силу духа та вірність інтересам громади і України. Нам разом вдалося подолати труднощі, витримати усі минулорічні випробовування та забезпечити стабільну ситуацію в громаді. Досягнутий результат – це наш із вами спільний результат.

Віримо в Збройні Сили України! Віримо в нашу Перемогу! Працюємо далі.

Із повагою,  Василь РОМАНЮК, голова Якушинецької сільської ради.

 

Запитання надсилайте на електронну адресу: yakushinecka-rada@ukr.net


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь