Як мешканцям багатоповерхівок підготуватись до осінньо-зимового сезону в умовах відключень електроенергії

Дата: 15.07.2024 14:17

Експерти радять мешканцям багатоповерхівок зосередитися на утепленні будинків та забезпеченні резервного живлення для систем опалення.

Основні кроки для підготовки:

- радимо придбати зарядні станції, павербанки, старлінки та 4G-модеми для забезпечення базових потреб;

- мешканцям з електричними плитами варто розглянути можливість придбання туристичних плиток для приготування їжі;

- запаси медикаментів, їжі та води: зробити запаси продуктів, що довго зберігаються, та забезпечити наявність необхідних медикаментів;

- енергоаудит: провести побутовий енергоаудит для виявлення слабких місць у будинку, які потребують утеплення.

- переглянути електропроводку в під’їзді, на сходовому майданчику та у квартирі.

Постійні відключення – це аварійний режим для системи електропостачання. Прилади вмикаються не поступово чи періодично, а одразу всі – електробойлери, кухонні плити, чайники. Різко збільшується навантаження і якщо десь поганий контакт, може статися пожежа.

Для квартири не можна розглядати генератор, це заборонено і дуже небезпечно, тож залишається зарядна станція. Це відносно недорого. Від неї можна заживити освітлення, роутер, гаджети.

Це можуть бути стаціонарні системи на базі гібридних інверторів і літій-ферум-фосфатних батарей або зарядні станції. Це хороший варіант, який дозволить пережити періоди вимкнень електрики.

Якщо ви плануєте використовувати батарею не через окремий подовжувач, а вмонтовувати в проводку, то обов'язково потрібен трипозиційний перемикач, аби унеможливити одночасне підключення зовнішньої мережі, інвертора та зарядної станції. Варіації на кшталт "вилка-вилка" призведуть до того, що ви щонайменше спалите свою зарядну станцію, а максимум – спричините пожежу.