Стихійна торгівля - ризик поширення збудника африканської чуми свиней
З огляду на часте захворювання свинопоголів’я на африканську чуму свиней та на несприятливу епізоотичну ситуацію щодо даного захворювання наголошуємо: споживання продуктів харчування тваринного походження, які безконтрольно реалізують несумлінні підприємці, приватні особи з рук, а також продуктів, які не мають відповідного маркування, не упаковані належним чином та головне не пройшли лабораторний контроль і ветеринарно-санітарної експертизи може спричинити небезпечні гострі кишкові інфекції. Тваринницька продукція, придбана в місцях несанкціонованої торгівлі, є великим ризиком для занесення збудника АЧС до осель та власних господарств.
Громадяни не замислюються над тим, в якій мірі можна нашкодити власному здоров’ю, накликати біду на своє тваринницьке господарство і наразити на небезпеку сусідів, якщо харчуватися зі стихійних ринків.
В основному на «стихійних ринках» та вздовж автошляхів реалізується продукція, яка виготовлена або вирощена в домашніх умовах та господарствах. Жоден з видів такої продукції не проходить лабораторного контролю. Крім того, не дотримуються умови зберігання, транспортування і реалізації м’ясо-молочної, рибної, рослинної та іншої продукції (відсутні відповідні умови холоду). Також відсутня інформація для споживача щодо кінцевого терміну придатності харчового продукту, який потребує спеціальних умов. Така продукція представляє високий ризик для здоров’я і життя людей!
Харчові продукти, які реалізуються на стихійних ринках, законодавчо визначені, як завідомо небезпечні та непридатні до споживання людиною. Єдиний правильний спосіб боротьби – це не купувати продукти харчування та інші товари в місцях стихійної торгівлі.
Африканська чума свиней (АЧС) - це інфекційна вірусна хвороба свійських і диких свиней. АЧС не несе загрози людям, хворіють лише свині. Смертність свиней може сягати 100%, водночас вилікувати АЧС неможливо - вакцини та ліків немає. Тому єдиний метод боротьби із захворюванням - умертвляти і спалювати хворих свиней, щоб не допустити поширення вірусу.