інструменти перукарські
Санітарні вимоги та норми для перукарень і салонів краси!

 

Салони краси та перукарні надають десятки послуг, які повинні бути не тільки високоякісними, але і безпечними для здоров’я, бо прирівнюються до медичних маніпуляцій. 

Знання вимог санітарного законодавства та їх дотримання допоможуть працівникам зазначених закладів уникнути порушень та ризиків стати осередками хвороб людей, а клієнтам бути впевненими в якості та безпечності надання послуг. Не можна сказати, що відвідування салонів краси обов’язково обернеться яким-небудь захворюванням, проте всі вони є потенційно небезпечними щодо ризику зараження клієнтів та майстрів грибковими захворюваннями шкіри, волосся і нігтів, герпесом, стафілококовими інфекціями, педикульозом, гепатитами В та С і навіть сифілісом та ВІЛ/СНІД.

Вінницьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області нагадує керівникам перукарень та салонів краси про необхідність дотримання вимог Державних санітарних правил та норм для перукарень різних типів (ДСПіН 2.2.2.022-99) від 25 березня 1999 року № 22. Вказаним документом, зокрема визначено, що: 

  • Перукарні можуть розташовуватися в окремих будівлях і в торгових центрах. Також допускається розміщення на перших поверхах житлових будинків з обладнанням входу, окремого від входів до квартир.

  • Перукарні обладнуються водопроводом, каналізацією, опаленням, вентиляцією. Вентиляційні системи перукарень, вбудованих в житлові будинки, встановлюються окремо від вентиляції цих будинків.

  • Склад та площі основних, робочих та допоміжних приміщень повинні відповідати санітарним вимогам. Перукарні повинні мати мінімальний набір приміщень: санвузол, кімнату відпочинку та прийняття їжі, комору. Санвузли обладнуються умивальною раковиною, до якої підводиться холодна та гаряча вода. За відсутності централізованого гарячого водопостачання, обов’язковим є встановлення електричних проточних обігрівачів.

  • Виробничі приміщення перукарень повинні мати природне та штучне освітлення.

  • Стіни, стеля, підлога всіх приміщень повинні бути гладкими, рівними, дозволяти проведення вологого прибирання та дезінфекції.

  • Для дезінфекції приміщень і інструментарію дозволяється використання дезінфекційних засобів, зареєстрованих в МОЗ України.

  • Персонал повинен мати необхідну кількість комплектів інструментів для почергового їхнього знезаражування, але не менше двох.

  • Інструменти після кожного використання підлягають обов’язковому знезаражуванню дезінфектантами та стерилізації.

  • Для проведення стерилізаційної обробки в перукарні допускається використання стерилізаторів, працюючих за методом ультрафіолетової, термічної, ультразвукової або комбінованої стерилізації, а також засобів, призначених для стерилізації інструментарію.

  • Приміщення перукарні до початку або після закінчення роботи підлягають щоденному ретельному вологому прибиранню із застосуванням дезінфектантів.

  • Протягом робочого дня проводиться дезінфекція і поточне прибирання поверхонь, яких торкаються відвідувачі (ручки дверей, ручки крісел, раковини для миття волосся, полиці робочих місць тощо), а раз на місяць перукарня закривається на одну зміну для проведення дезінфекції і загального прибирання всіх приміщень.

  • Прання використаних рушників проводиться в пральні або в перукарні (режим прання при температурі 90◦С). Прання рушників вдома забороняється.

  • Працівники перукарень повинні проходити попередні (перед прийняттям на роботу) та періодичні медичні огляди.

Додатково повідомляємо про дотримання суб’єктами господарювання, що надають послуги в сфері краси, постанови КМУ № 559 від 23 травня 2001року «Про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним медичним оглядам, порядку проведення цих оглядів та видачі особистих медичних книжок» та  Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17 березня 2011 року № 145.

На сьогодні відповідальність за дотримання вимог санітарно-протиепідемічного режиму покладається на керівників перукарень та салонів краси. 

Шановні відвідувачі звертайте увагу на стерильність інструментів: ножиці, інструменти для манікюру, педикюру, щітки, гребені, змінні насадки для обладнання в косметологічних, ріжуча частина електричних машинок підлягають дезінфекції, очищенню та  стерилізації. Засоби для нанесення макіяжу, затискачі і бігуді підлягають дезінфекції, механічній очистці та промивання гарячою водою. Поцікавтесь яким методом відбувається стерилізація, чи є в наявності стерилізатор.

Дотримання вказаних вимог та рекомендацій захистить як відвідувачів, так і працівників від різних захворювань, а також забезпечить комфортні умови перебування в закладах.

Інші новини

Чат бот "Свої"

Знайдете всі відповіді

Телефонуйте до кол-центру

Пн-Чт з 8 до 17, Пт з 8 до 16 0432 64-73-21

Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Інтервал між літерами
Міжрядковий інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування