В Україні розпочався прийом заявок на участь у програмі "Ветеранський спорт". Вона передбачає, що учасники бойових дій (УБД) та українці з інвалідністю внаслідок війни (ОІВВ) зможуть отримати 1500 гривень для оплати послуг у спортивних закладах.
Які вимоги для участі в програмі?
Фінансову підтримку для занять спортом можуть отримати українці зі статусом учасника бойових дій або інвалідності внаслідок війни. Для цього потрібно:
- мати верифікований РНОКПП (реєстраційний номер облікової картки платника податків);
- бути старшим за 18 років;
- мати статус УБД та/або ОІВВ, внесений до Єдиного державного реєстру ветеранів війни (ЄДРВВ);
- відкрити спеціальний рахунок "Дія.Картк"и в банку-учаснику програми;
- подати заяву в застосунку "Дія".
Як подати заяву для участі?
У Мінветеранів радять спершу оновити застосунок "Дія", аби там відображалася можливість долучитися до програми.
Далі слід перейти в розділ "Сервіси" та натиснути кнопку "Ветеранський спорт". Якщо такого пункту немає, ймовірно, ви використовуєте не останню версію застосунку "Дія", тому його слід оновити.
Наступним кроком буде перевірка ваших документів у "Дії", вибір банку та "Дія.Картки", а також перевірка заяви.
У відомстві зауважують: аби отримати виплати, варто подати заяву до 20 січня. Податися на участь у програмі також можна згодом – у періоди від 1 до 20 квітня, від 1 до 20 липня та від 1 до 20 жовтня.
Загалом "Ветеранський спорт" передбачатиме чотири виплати впродовж 2025-го року.
Як можна використати виплати?
1500 гривень фінансової підтримки можна витратити на послуги в будь-якому спортивному закладі, який офіційно працює за кодом 7941 "Фізична культура і спорт".
Отримані кошти необхідно використати протягом трьох місяців з моменту отримання, тобто виплату в січні – до кінця березня.
Кошти можна використовувати повністю або частково. Якщо на рахунку буде залишок – він повернеться до Мінветеранів, а наступну виплату нарахують автоматично.
Якщо ветеран зовсім не витрачатиме гроші з підтримки, то його участь у програмі припиниться, а кошти повернуться до відомства. В такому випадку доведеться повторно сформувати заявку, аби отримати виплату в наступному кварталі.