
У Якушинецькому будинку культури за підтримки голови громади Василя Романюка та ініціативи очільника Ради родин загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України при Якушинецькій сільській раді відбулась зустріч із родинами зниклих безвісти та полонених військовослужбовців.
Кожна така історія — це біль, що не має залишатися без відповіді та підтримки, як з боку місцевої так і центральної влад. Метою цієї зустрічі було приділення особливої уваги сім’ям військовослужбовців, які зникли безвісти або перебувають у ворожому полоні, надання родинам відповіді на найважливіші для них запитання, пояснити алгоритм дій та розповісти про можливі механізми допомоги.
До діалогу з родинами долучилися представники: Центрального управління цивільно-військового співробітництва Генерального штабу ЗСУ, пенсійного фонду, Міжнародного Червоного Хреста, експерт з проведення ДНК, фінансової служби щодо виплат за зниклих безвісті, представник Центру розшуку безвісті зниклих за особливих обставин при МВС, слідчий, адвокат, РТЦК.
Від Якушинецької громади на зустрічі були присутні заступниця голови громади Людмила Грабова, представники відділу соціального захисту та охорони здоров’я та інших відділів.
Частина виступаючих спілкувались із членами родин зниклих безвісти та полонених військовослужбовців в онлайн-форматі, а частина були присутні, усі вони надавали свої контактні телефони. Після кожної доповіді присутні мали змогу задавати питання які їх хвилюють.
Під час зустрічі були розглянуті ключові питання, які турбують родини зниклих безвісти та полонених військових. Зокрема, обговорили труднощі евакуації тіл загиблих воїнів із зон бойових дій, порядок службових розслідувань та джерела отримання інформації щодо зниклих безвісти з військових частин, процедуру призначення й проведення молекулярно-генетичних експертиз, а також інформування родин про їх результати.
Обговорили також процедури оформлення пенсійних виплат, пільг і соціальної підтримки.
Зустріч стала важливим майданчиком для зворотного зв’язку, обміну інформацією та посилення підтримки родин, які переживають одне з найскладніших випробувань війни.