Пічне опалення, ризики й небезпеки
Пічне опалення, ризики й небезпеки

Холод та негода природно змушують людину облаштовувати обігрів свого житла. І це нормально, коли не загрожує небезпекою.

Найбільш розповсюдженим для сільської місцевості є пічне опалення. І саме порушення правил користування печами є однією із основних причин виникнення пожеж у побуті у холодну пору року.

Небезпека пічного опалення обумовлюється тим, що кожна піч - це вогнедіюче джерело. Частіше за усе пожежі відбуваються через перегрівання печей, появи у цегляній кладці тріщин, а також в результаті застосування для розтоплювання печей горючих і легкозаймистих рідин, випаданні з топки або зольника вуглин.

Задля безпеки перед початком опалювального сезону необхідно подбати про справність печі і провести профілактичний огляд та очистку димаря та топки від сажі та сміття. Принаймні раз на три місяці, в період безперервного використання пічного опалення, необхідно чистити піч та димар, аби видалити небезпечні нашарування продуктів горіння.

Перед топковим отвором печі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 м * 0,7 м. Сажу й шлак, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця.

Велику небезпеку становлять димові труби, тож стіни, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені.

Окрім справної печі та доглянутих димарів не варто забувати і про правила безпечного користування пічним опаленням. Адже саме внаслідок порушення цих нескладних догм стаються непоправні лиха, що забирають найдорожче – життя людей.

Насамперед, залишати без нагляду або доручати догляд за працюючими печами малолітнім дітям суворо забороняється. Великою загрозою безпеці є розміщення палива, горючих речовин безпосередньо перед топковим отвором.

Не можна також перегрівати піч і розвішувати на ній речі. Крім того, місце для сушіння краще облаштовувати не менше, ніж за метр до пічки. Такої ж дистанції треба дотримуватися, розміщуючи неподалік меблі чи інші легкозаймисті предмети. Це правило, на жаль, часто порушують: люди розвішують речі на печі і коли пічка сильно нагрівається, одяг може загорітися, і це стає причиною пожежі.

Загрозою для життя є розпалювання печі легкозаймистими речовинами - це може призвести до вибуху.

На жаль, попри зовсім нескладні правила експлуатації пічного опалення, щороку стається чимало пожеж з цієї причини. Найбільш уразливими є люди похилого віку, які мешкають самотньо і не мають змоги перед початком опалювального сезону здійснити ретельний профілактичний огляд та необхідний ремонт печі та димаря.

Якщо пожежі уникнути не вдалося, негайно повідомте про це пожежно-рятувальну службу за телефоном «101». При цьому повідомте точну адресу об’єкта, місце виникнення пожежі, наявність осіб, а також своє прізвище та номер телефону. Якщо є можливість, евакуюйте людей та починайте гасити пожежу підручними засобами.

Шановні громадяни! Дотримання правил користування пічним опаленням дозволить зберегти ваше життя та життя ваших близьких!

Інші новини

Чат бот "Свої"

Знайдете всі відповіді

Телефонуйте до кол-центру

Пн-Чт з 8 до 17, Пт з 8 до 16 0432 64-73-21

Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Інтервал між літерами
Міжрядковий інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування