Геральдика
Символіка Якушинецької територіальної громади
затверджена рішенням 13 сесії
Якушинецької сільської ради 6 скликання від 13.12.2011 р.
Автор: Грицишин В.В.
Опис герба Якушинецької сільської ради
Великий герб
Герб Якушинецької сільської ради являє собою щит прямокутної форми із заокругленою нижньою частиною. Радіус заокруглення дорівнює ½ ширини щита. Співвідношення висоти і ширини складає 8 до 7.
Основною частиною герба є перев’язь, ширина якої становить ¼ ширини щита. Перев’язь утворена трьома смугами: середньою – синього кольору, по сторонам якої розміщені червоні. Ширина середньої смуги складає 4/6 ширини перев’язі, а дві бокові – по 1/6 кожна. На середній смузі синього кольору зображені три колоси золотого кольору, які рівномірно розміщені по її довжині.
Середня смуга синього кольору означає водойми у вигляді ставків, які географічно розділяють територію по рельєфу. Золоті колоси – це три населених пункти: Якушинці, Зарванці, Березина, які об’єднуються в одну територіальну громаду. Золоті колоси – символ родючості, багатства і розвитку цих населених пунктів. Червоні смуги зображують дороги державного значення, що пролягають по території Якушинецької сільської ради. Це дороги: М-21 Житомир – Могилів-Подільський і М-12 Стрий – Тернопіль – Кіровоград – Знам’янка. Червоний колір символізує особливу важливість цих доріг для економічного розвитку територіальної громади. Також вони є історичними пам’ятками нашого краю.
У верхньому правому куті гербового щита зеленого кольору знаходиться золоте 16-ти променеве сонце (історичний територіальний символ Поділля), діаметр якого складає 1/6 ширини щита. В нижній лівій частині гербового щита зеленого кольору розміщена дубова гілка з трьома жолудями золотого кольору, що символізує силу, мужність і твердість намірів, а жолуді – зрілість і історичну давність. Дубове листя з жолудями – символ повної сили, зрілості. Дуб, як породі дерева є типовою, характерною для території Якушинецької сільської ради. Зелений колір на геральдичному щиті означає природну родючість, багатство нашого краю, рівнинну місцевість на якій засновані населені пункти Якушинці, Зарванці, Березина.
По периметру щита – облямівка (контур) шириною, що дорівнює 3/100 ширини щита.
Щит вписаний у декоративний картуш, який увінчаний золотою короною з 5-ти колосків, яка вказує на статус населеного пункту та адміністративне підпорядкування.
Малий герб
В якості малого герба Якушинецької сільської ради використовується головний елемент великого герба Якушинецької сільської ради – гербовий щит із зображеннями (за описом наведеним вище), позбавлений позащитових елементів.
Опис прапора Якушинецької сільської ради
Прапор
Прапор Якушинецької сільської ради являє собою прямокутне полотнище зі співвідношенням сторін 2/3. На полотнищі розташовані 5 смуг: верхня і нижня – зелені, середня – синя, по обидві сторони якої розміщуються вузькі червоні.
Висота смуг: верхньої і нижньої – по ¼ висоти прапору, середньої разом з вузькими ½ висоти прапора. Висота вузьких смуг становить по 1/6 кожної від ½ частини розміру середньої смуги.
На середній смузі синього кольору – зображені три колоси золотого кольору, які рівномірно розміщені по її довжині.
Положення про зміст, опис і порядок використання герба
Якушинецької територіальної громади
Дане Положення розроблене на основі ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні». Визначає правовий статус герба, регламентує порядок його використання, відтворення та тиражування.
- Герб Якушинецької сільської ради є територіальним символом, офіційним атрибутом органів місцевого самоврядування.
- Еталон герба в авторському виконанні та супровідні документи (Положення, опис) зберігаються в Якушинецькій сільській бібліотеці – філії № 56, а електронна версія в Якушинецькій сільській раді і мають вільний доступ для ознайомлення мешканців населених пунктів та гостей.
- Репродукування та тиражування герба Якушинецької територіальної громади здійснюється:
– У вигляді кольорового, чорно-білого, об’ємного чи графічного зображення;
– Довільною технікою виконання та з різноманітних матеріалів;
– Довільних (з дотриманням пропорцій) розмірів;
При репродукуванні та тиражуванні герба Якушинецької територіальної громади має бути збережена кольорова та графічна тотожність еталону та його опису, затвердженого сесією сільської ради.
- Зображення герба відтворюється:
– На фасаді будинку Якушинецької сільської ради;
– У сесійній залі сільської ради та приміщенні органу місцевого самоврядування;
– Бланках, штампах, печатці (для особливих церемоній) представницьких та виконавчих органів;
– Офіційних виданнях Якушинецької сільської ради та виконкому сільської ради;
– Центральних вулицях, при в’їзді на територію сіл: Якушинці, Зарванці та селища Березина.
- Зображення герба використовується:
– Як елемент святкового оформлення населених пунктів Якушинці, Зарванці, Березина, під час урочистих церемоній та свят, а також під час присяги новообраного сільського голови;
– На почесних грамотах, вітальних листах, пам’ятних адресах, важливих історичних документах (угодах про дружбу та співробітництво та ін.), дипломах, творчих премій, відзнаках престижу у сфері політики, бізнесу культури та спорту, тощо;
– На номерних будинкових табличках, візитних картках депутатів сільської ради та в інших випадках узгоджених сільською радою;
– Виготовлення герба повинно бути забезпечене відповідно до опису а також затверджених пропорцій.
- Всі підприємства, установи, організації та фізичні особи можуть використовувати тільки затверджене зображення герба (згідно з еталоном) а з комерційною метою (реклами товару, фірми, виготовлення сувенірної продукції) з дозволу виконавчого комітету Якушинецької сільської ради.
- Виключне право на використання герба належить Якушинецькій сільській раді. Відповідальність за дотримання вимог щодо його використання покладається на сільського голову.
- Не дозволяється без спеціальної згоди Якушинецької сільської ради використання герба у випадках, не передбачених цим Положенням.
- У випадку наруги над гербом Якушинецької територіальної громади фізична чи юридична особа притягується до відповідальності відповідно до законодавства України.
Положення про зміст, опис і порядок використання прапора Якушинецької територіальної громади
Прапор Якушинецької сільської ради являє собою прямокутне полотнище зі співвідношенням сторін 2/3. На полотнищі розташовані 5 смуг: верхня і нижня – зелені, середня – синя, по обидві сторони якої розміщуються вузькі червоні.
Висота смуг: верхньої і нижньої – по ¼ висоти прапору, середньої разом з вузькими ½ висоти прапора. Висота вузьких смуг становить по 1/6 кожної від ½ частини розміру середньої смуги.
На середній смузі синього кольору – зображені три колоси золотого кольору, які рівномірно розміщені по її довжині.
Прапор Якушинецької територіальної громади створений з урахуванням та визначальними рисами якої є зв’язок кольорової гамми прапора з гербовими барвами.
Положення про прапор Якушинецької територіальної громади
Дане положення визначає правовий статус населених пунктів Якушинецької територіальної громади, регламентує порядок його використання, відтворення та тиражування.
1.Прапор є офіційним символом Якушинецької територіальної громади, атрибутом влади органу місцевого самоврядування.
2. Еталон прапора в авторському виконанні та супровідні документи (Положення, опис) зберігаються в Якушинецькій сільській бібліотеці – філії № 56, а електронна версія в Якушинецькій сільській раді і мають вільний доступ для ознайомлення мешканців та гостей.
3. Прапор територіальної громади (оригінал) встановлюється в службовому кабінеті Якушинецького сільського голови а на час скликання сесії вноситься до сесійної зали.
4. Репродукування та тиражування прапора Якушинецької територіальної громади здійснюється:
– У вигляді кольорового, чорнобілого, об’ємного чи графічного зображення;
– Довільною технікою виконання та з різноманітних матеріалів;
– Довільних (з дотриманням пропорцій) розмірів;
При репродукуванні та тиражуванні прапора Якушинецької територіальної громади має бути збережена кольорова та графічна тотожність еталону та його опису, затвердженого сесією сільської ради.
5. Прапор піднімається перед будинком Якушинецької сільської ради, або в інших відведених місцях:
– у дні державних свят України;
– урочистих церемоній та свят.
За обставин коли здійснюється одночасне підняття державного прапора України та прапора Якушинецької територіальної громади останній не може перевищувати за розмірами і розміщується справа від нього (з боку глядача).
6. Прапор Якушинецької територіальної громади використовується:
– під час урочистих церемоній та свят, а також при прийнятті присяги новообраного сільського голови;
– під час проведення під егідою сільської ради господарських, політичних культурних, спортивних та інших заходів.
7. Всі підприємства, установи, організації та фізичні особи можуть використовувати тільки затверджене зображення прапора (згідно з еталоном) а з комерційною метою (реклами товару, фірми, виготовлення сувенірної продукції) з дозволу виконавчого комітету Якушинецької сільської ради.
8.Виключне право на використання прапора належить Якушинецькій сільській раді. Відповідальність за дотримання вимог щодо його використання покладається на сільського голову.
9.Не дозволяється без спеціальної згоди Якушинецької сільської ради використання прапора у випадках, не передбачених цим Положенням.
10.У випадку наруги над прапором Якушинецької територіальної громади фізична чи юридична особа притягується до відповідальності відповідно до законодавства України.
Сільський голова Катілов В.Й.