A A A K K K
для людей із порушенням зору
Якушинецька громада
Вінницька область, Вінницький район

Інформація для громадян

До уваги малозабезпечених громадян

Згідно із Законом України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" Міністерством соціальної політики України передбачені кошти за бюджетною програмою "Підтримка малозабезпечених сімей". Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2021 року № 397, допомогу на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім'ї надаватимуть непрацюючим особам, з числа членів малозабезпечених сімей, які перебувають в центрі зайнятості як безробітні та мають намір займатися підприємницькою діяльністю. Граничний розмір фінансової допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім'ї станом на 01 січня 2023 року становить 100 500 гривень (15 розмірів мінімальної заробітної плати). Фінансова допомога використовуватиметься особою для оплати витрат на закупівлю обладнання та матеріалів, необхідних для відкриття власної справи. Пресреліз з роз'ясненням щодо порядку надання фінансової допомоги: https://rada.info/upload/users_files/04330021/16c7020bcf4f3a3a0dcb8210a1b90d2f.docx

Якщо ви бажаєте знайти роботу:

Вінницький обласний центр зайнятості

21009, м. Вінниця, вул. Стрілецька, 3а

e-mail: vinocz@in.vn.ua, тел.: (0432)55-17-80

https://vin.dcz.gov.ua/

 

Зміни у нарахуванні деяких видів державної соціальної допомоги

15 листопада 2022 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 1320 «про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо призначення окремих видів державної допомоги та соціальних стипендій», згідно якої встановлено:

1) для розрахунку щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 02.08.2000 № 1192, враховувати середньомісячний сукупний дохід сім’ї – обчислений у середньому за місяць дохід усіх членів сім’ї, одержаний ними протягом шести місяців (шість становитимуть два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням допомоги на догляд);

2) з метою врегулювання питання розрахунку середньомісячного сукупного доходу сім’ї:

скасовано застосування «умовного доходу» для учнів професійно-технічних закладів освіти та студентів закладів фахової передвищої та вищої освіти, які не досягли 18-річного віку;

враховуватимуться лише фактично отримані доходи для осіб, які перебували у складних життєвих обставинах внаслідок тривалої хвороби; осіб, які працевлаштувались або забезпечили себе роботою самостійно протягом періоду отримання допомоги на дітей одиноким матерям або державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям; осіб, які досягли пенсійного віку, проте не набули права на пенсійну виплату у зв’язку з відсутністю страхового стажу;

враховуватимуться 0,5 розміру мінімальної заробітної плати станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, - для працездатних працюючих/непрацюючих осіб, які не мали доходів, доходи яких були меншими за 0,5 розміру мінімальної заробітної плати протягом періоду, за який враховуються доходи;

3) при визначенні права на призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та державної допомоги на дітей одиноким матерям не враховуватиметься друге житло, яке належить членам сім’ї та знаходиться на території територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), або житло, яке зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження та знищення внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації, а також житла, яке належить на правах спільної сумісної або часткової власності; житла, на яке оформлено право на спадщину, за умови, що жодне із житлових приміщень, яке перебуває у власності, в тому числі на яке оформлено право на спадщину, не здається в оренду, що підтверджується актом обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства/фактичного місця проживання особи.

 

Щодо відзначення Всесвітнього Дня боротьби з цукровим діабетом

        Щороку 14 листопада відзначається Всесвітній День боротьби з цукровим діабетом

Що треба знати про діабет: типи, симптоми, ускладнення

             Діабет – це хронічне захворювання, при якому підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості інсуліну (гормону, який регулює рівень цукру (глюкози) у крові) або ж організм не може ефективно використовувати вироблений інсулін.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, майже 422 мільйони людей у ​​всьому світі хворіють на цукровий діабет, а 1,5 мільйона смертей щороку безпосередньо пов’язані з цим захворюванням.

Кількість випадків і поширеність діабету зростають протягом останніх кількох десятиліть.

Є три основні типи діабету:

  • Діабет 1 типу, інсулінозалежний. Виникає, коли організм не виробляє достатньо інсуліну, щоби поглинати цукор (глюкозу) зі спожитої їжі, і не може перетворити його на енергію. Є хронічним станом.
  • Діабет 2 типу. Виникає, коли організм не виробляє або не використовує інсулін повною мірою. Це найпоширеніший тип діабету.
  • Гестаційний діабет. Його діагностують у період вагітності. Хоча він може спостерігатися і протягом певного часу після народження дитини.

Причини виникнення діабету 1 типу вивчені недостатньо, тому запобігти захворюванню майже неможливо. Водночас, достеменно відомо, що більшість випадків діабету 2 типу пов’язані з надлишком ваги та браком фізичної активності. Йому можна запобігти у 80% випадків.

Якими є ознаки захворювання?

Серед симптомів діабету:

  • надмірне сечовиділення;
  • спрага;
  • постійне відчуття голоду;
  • втрата ваги;
  • постійне відчуття втоми;
  • погіршення зору.

Діабет із часом призводить до серйозних пошкоджень серця, кровоносних судин, очей, нирок і нервів. Дорослі люди з діабетом мають ризик розвитку інфаркту та інсульту у 2-3 вищий за інших. Загальний ризик смерті серед людей, хворих на діабет, як мінімум вдвічі більший за людей того ж віку, які не хворіють на діабет. 6,2% смертей у світі пов’язано з діабетом.

Зниження кровотоку через уражені судини в поєднанні з ураженням нервових закінчень значно підвищує ризик виникнення виразок на ногах, їхнього інфікування та пізніше – ампутації.

Ураження сітківки очей – діабетична ретинопатія виникає внаслідок ураження дрібних кровоносних судин та є причиною 1% випадків сліпоти.

Діабет є основною причиною ниркової недостатності.

Більше про діабет можна дізнатися на сайті Мисливці за діабетом. «Мисливці за діабетом» – це інформаційна кампанія Центру громадського здоров’я України та україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я», спрямована на скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань в Україні. Кампанія реалізовується за підтримки Швейцарії, що надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва.

Профілактика діабету

Попередити розвиток діабету 1 типу неможливо, адже причини його появи досі не вивчені до кінця. Профілактика ж діабету 2 типу полягає у простих заходах із підтримання здорового способу життя.

Окрім генетичних чинників, ризик появи діабету підвищують чинники, пов'язані зі способом життя - малорухливість, незбалансоване харчування та надмірна вага. Водночас здоровий спосіб життя може допомогти попередити розвиток діабету і навіть сповільнити прогресування хвороби.

Щоб вберегтися від діабету 2 типу, необхідно:

  • досягнути нормальної ваги тіла та підтримувати її;
  • бути фізично активним – приділяти не менше 150 хвилин на тиждень регулярній фізичній активності;
  • дотримуватися здорового харчування та зменшувати кількість цукру та насичених жирів в раціоні;
  • утримуватися від тютюнопаління.

Як змінити харчування, щоби знизити ризик розвитку діабету?

Щоби зменшити ризик появи діабету, варто мінімізувати споживання або взагалі відмовитися від доданого цукру та попередньо оброблених продуктів харчування, включно з обробленими зерновими продуктами (борошно, білий рис). Краще – замініть їх на цільнозернові.

Намагайтеся збільшити споживання клітковини – овочів та фруктів. Фрукти та овочі, які не містять крохмалю, повинні становити щонайменше половину щоденного раціону.

Бобові культури (сочевиця, боби, нут, горох) також містять багато клітковини та корисного для здоров’я рослинного білка. Люди, які їдять багато продуктів з високим вмістом клітковини, як правило, споживають менше калорій, не набирають надмірної ваги, а отже мають менший ризик розвитку діабету.

Змінити харчові звички вам може допомогти сімейний лікар. Він може проаналізувати ваші звички, допомогти порадами та підтримувати в ризикованих ситуаціях.

 

Джерела отримання безоплатної правової допомоги в умовах воєнного стану онлайн:

- за Єдиним контактним номером системи надання безоплатної правової допомоги - 0 800 213 103. За цим номером надаються консультації та роз'яснення з правових питань, додаткові відомості про надання безоплатної правової допомоги. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні; номер для дзвінків з-за кордону: +38 (044) 363 10 41 (вартість дзвінка з-за кордону за тарифами вашого оператора зв'язку).

 

Про надання щорічної разової грошової допомоги

Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 07 травня 2022 року № 540 «Деякі питання виплати у 2022 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань», якою встановлено розміри щорічної разової грошової допомоги:

для інвалідів війни:

1 групи – 4421 гривні,

2 групи – 3906 гривень,

3 групи – 3391 гривні.

Для учасників бойових дій грошова допомога буде виплачена у розмірі – 1491 гривні, а для воїнів, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – 4421 гривні.

Водночас для членів сімей загиблих військових та осіб, щодо них прирівнюються передбачити виплату – 966 гривень, учасникам війни – 612 гривень.

Для отримання разової допомоги:

  • Демобілізованим учасникам бойових дій, які не отримують пенсії та не є особами з інвалідністю внаслідок війни, потрібно подати до 31 травня заяву до Вінницького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, реквізити карткового рахунку, на який будуть перераховані кошти та посвідчення УБД, для внесення їх до списків соцзахисту.
  • Пенсіонерам та особам з інвалідністю додаткових документів подавати не потрібно, ветеранам, особам, що стоять на обліку в управліннях соцзахисту, нарахування здійснюються автоматично.
  • Особам, які перебувають на військовій службі, потрібно подати до 31 травня до кадрового органу своєї військової частини, копії посвідчення УБД.

 

До уваги внутрішньо-переміщених осіб

Довідник "Запитання-відповіді" 

https://rada.info/upload/users_files/04330021/193745cb2069fb0bd8fba219b7f6e913.pptx

 

Інформація щодо запобігання домашньому насильству, протидії торгівлі людьми, гендерній дискримінації

Координатор з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі

 

 

Людмила Миколаївна Грабова

0968252604

Відповідальний структурний підрозділ за проведення роботи з координації заходів реагування на факти вчинення насильства

Відділ соціального захисту населення та охорони здоров’я Якушинецької сільської ради

(0432)56-75-19

Відповідальна особа структурного підрозділу

Вікторія Степанівна Михайлюк

0689445366

Шановні мешканці!

      В Україні дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих осіб віком від 18 років. Оптимальний термін ревакцинації – від 6 до 9 місяців після завершення первинного курсу вакцинації, незалежно від того, якою вакциною щепилася людина. 

      Встановлено, що захист, який надали перші дві дози щеплення, поступово послаблюється. Тому МОЗ України та ВООЗ наполягають на введенні  бустерної (третьої) дози вакцини проти COVID-19, що є безпечним та посилює імунну відповідь проти різних варіантів коронавірусу. Окрім того, бустерна, третя доза, допомогає виробити імунітет проти вірусу Омікрон.

     Для бустерної дози перевагу надають м-РНК-вакцинам, тобто Moderna або Comirnaty від Pfizer.

    Якщо з часу завершення повного курсу вакцинації від COVID-19 вже минуло пів року, ви можете отримати бустерну дозу в  кожному фельдшерському пункті Якушинецького ЦПМСД Якушинецької ОТГ.

   За будь-якою інформацією стосовно вакцинації від COVID-19 звертатися за телефоном гарячої лінії:

097-883-11-56

.

 

Щодо забезпечення осіб з інвалідністю засобами ТЗР

через електронний кабінет

https://rada.info/upload/users_files/04330021/c3b875fd1d164a67cb39802a4932324a.pdf

Заходи щодо виконання на території Якушинецької територіальної громади Національного плану дій з виконання резолюції Ради безпеки ООн 1325 "Жінки, мир, безпека" на період до 2025 року

https://rada.info/upload/users_files/04330021/d5741f0129e9d6e107751dabc7cc4ef3.docx

Про чат-бот "Залишайся в безпеці"

https://rada.info/upload/users_files/04330021/75d5468ff9fab81c3f89f923b68ee475.docx

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВНУТРІШНЬО-ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

https://rada.info/upload/users_files/04330021/c841d6023c7740cc290e6ad34b6a8344.pdf

Про проведення конкурсу на кращий соціальний проект/ініціативу

 

конкурс на кращу соціальну ініціативу

«Будуємо країну без бар’єрів разом!»

10 грудня-8 лютого 2022 року

Найкращі практики та ініціативи

 

 

Аплікаційна форма за посиланням:

https://docs.google.com/document/d/17nCpmsvDAVgUmdiPx-AMKg-iQCByVljoiJTB5Oczk9c/edit?usp=sharing

Заповнену форму надсилати за адресою:

initiate_msp@ukr.net

У важких життєвих обставинах складно зорієнтуватися та знайти свій шлях, зробити перший крок для руху в сторону якісних змін і перетворень. Але поруч так багато людей, які змогли знайти в собі внутрішні сили та мають неймовірний життєвий досвід, яким готові поділитися. Ми маємо на меті створити платформу, де були би зібрані найкращі соціальні ініціативи та проекти.

На виконання Плану заходів на 2021 і 2022 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 04.08.2021 № 883-р, Міністерство соціальної політики оголошує проведення конкурсу на кращий соціальний проект / ініціативу.

Метою даного проекту є виявлення найкращих ініціатив та успішних кейсів, реалізованих в громадах на території України фізичними особами, громадськими та релігійними організаціями, впровадження кращих практик врядування на державному рівні й на місцях через принципи прозорості, справедливості, рівності, гласності, верховенства права та прав людини.    

Запрошуємо до участі шляхом заповнення відповідних аплікаційних форм та до 7 лютого 2022 року надсилання їх на адресу initiate_msp@ukr.net.

За результатами поданих даних буде створено єдиний портал ініціатив, успішних кейсів, сформовано базу партнерів та громадських діячів, а також визначено та відзначено громаду з найкращими практиками врядування в соціальній сфері.

5 грудня Україна та світ відзначають

Міжнародний день волонтера

5 грудня відзначається Міжнародний день волонтера з метою визнання та розповсюдження інформації про невтомну працю волонтерів по всьому світу. Кожного дня вони докладають зусиль для забезпечення потреб вразливих верств населення.

Волонтерський рух є одним з найважливіших механізмів здійснення соціальних перетворень. Люди стають учасниками та рівноправними партнерами у прийнятті важливих рішень. Програма волонтерів Організації Об’єднаних Націй базується на універсальних загальновизнаних цінностях: свобода, рівність, солідарність, співчутливість, повага.

Відзначення Міжнародного дня волонтера є приводом для висвітлення широкому загалу питань, які викликають стурбованість, для мобілізації політичної волі та ресурсів для вирішення глобальних питань.

Волонтерство закладено в генетичному коді українців. Багата традиціями культура нашого народу завжди давала настанови щодо способу життя в українському суспільстві, звичаї ставали законами, якими люди керувались щодня. Одним з них було побратимство — духовне споріднення та взаємодопомога, що забезпечувало допомогу у скрутну годину.

Вважається, що волонтерський рух бере початок у 20-х роках XX століття. Після Першої світової війни, у 1920 році у Франції, під Страсбургом, був реалізований перший волонтерський проєкт за участю німецької та французької молоді, в рамках якого волонтери відновлювали зруйновані війною ферми в місцях найбільш запеклих боїв між німецькими та французькими військами. Пізніше цю естафету підхопила Індія і рух поширився світом. У 1987 році у світі налічувалося 80 мільйонів волонтерів, на початок ХХІ століття — понад 100 мільйонів.

Найбільш потужний сплеск українського волонтерства відбувся у 2014 році. Люди жертвували усім: часом, грішми, часто здоров’ям і життям. Волонтери добровольцями йшли на фронт, збирали допомогу, везли на передову все, що могли, починаючи зі шкарпеток і закінчуючи тепловізорами, приймали біженців, здавали кров пораненим, знаходили потрібні ліки, плели маскувальні сітки й готували вареники та борщові набори.

 

Право громадян на своєчасність призначення та виплату державних соціальних допомог

https://rada.info/upload/users_files/04330021/71ef3dff08d021526b587d17804f61eb.pdf

Щодо участі в урочистому відзначення Дня пам'яті Захисників України

https://rada.info/upload/users_files/04330021/aaf2999bf2ae243beccf7be1132f0909.pdf

 

   ІНФОРМАЦІЯ СТОСОВНО ОФОРМЛЕННЯ ЛИСТКІВ НЕПРАЦЕЗДАТНОСТІ В ЕЛЕКТРОННІЙ  ФОРМІ

 

https://rada.info/upload/users_files/04330021/b3a78e8d82bfa71c264f1135297fad82.doc

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь