A A A K K K
для людей із порушенням зору
Якушинецька громада
Вінницька область, Вінницький район

ЗАХИСТ УКРАЇНИ - ВИБІР СВІДОМИХ набір в підрозділи територіальної оборони Вінничини!

Дата: 24.01.2022 15:13
Кількість переглядів: 812

Фото без опису

 

Фото без опису

 

 

 

Захистимо державу! Задетальною інформацією щодо вступу звертатися за номерами телефонів:

063-498-48-72;                     096-211-70-35;

 

 

 

Відповідно до Закону України «Про основи національного спротиву» який прийнятий 16 липня 2021 року за №1702-ІХ, та вводиться в дію з 1 січня 2022 року на території держави розгортаються сили тероборони.

В умовах ескалації гібридної агресії РФ та загострення ситуації навколо наших кордонів цей закон є одним із фундаментальних запобіжників, механізмом реалізації концепції всеосяжної оборони нашої держави.

Довідково. Згідно  з Законом України «Про основи національного спротиву» передбачено три складові національного спротиву:

  • війська територіальної оборони. Фактично це легка піхота, яка може допомагати основним силам ЗСУ охороняти важливі об’єкти або кордон, чергувати на блокпостах або ж протидіяти диверсантам чи іншим незаконним групам на своїй території. Інша функція тероборони — допомога під час надзвичайних ситуацій. Тероборона підпорядковується Командуванню ЗСУ через командувача сил територіальної оборони.
  • рух опору. Його завданнями є створення осередків опору та «перешкоджання діям військ агресора». Окрім того, рух опору може долучатися до спеціальних операцій, зокрема, розвідувальних чи інформаційно-психологічних. Провідна роль в організації, підготовці, підтримці та виконанні задач спротиву має належати Силам спеціальних операцій ЗСУ, а керівництво рухом буде здійснювати командувач ССО.
  • підготовка громадян до національного спротиву. Передбачає створення відповідної системи підготовки, військово-патріотичне виховання та «підготовку населення до умов життєдіяльності в районах ведення (воєнних) бойових дій».

 

Набуття чинності закону про основи національного спротиву дозволяє створити потужну, справді здатну на таке систему ТрО. Це нова інституція, до якої залучено місцеву владу, інші сили безпеки і оборони, громадські організації. Але насамперед — це окремий рід сил Збройних Сил України.

 

Сьогодні формують батальйон територіальної оборони у Вінницькому районі.

 

Найближча мета новоствореного батальйону ТрО - сформувати резерв територіальної оборони на посади за штатом воєнного часу, а надалі — мати сили, здатні швидко укомплектуватись своїми резервістами, привести себе в бойову готовність та приступити до виконання завдань.

Розміщення батальйону ТРО, створення добровольчих формувань територіальних громад, захист цивільного населення та об’єктів критичної інфраструктури ? ці та багато інших супутніх питань потребують серйозної уваги керівників на місцях. Оперативність усіх процесів розгортання, розуміння і відпрацювання місця і ролі кожного суб’єкта національного спротиву, забезпечення першочергових потреб населення у разі знеструмлення, зникнення інтернету та інших кризових ситуацій визначатимуть нашу життєздатність.

Територіальна оборона фактично створює цілу сітку громадян, які, живучи своїм життям, у будь-який момент готові стати до зброї. Тобто буде постійний склад військовослужбовців, які ходять на службу й отримують грошове забезпечення, й резервісти, які отримуватимуть грошову винагороду за рік, за підсумками участі у навчаннях, виконання плану бойової підготовки і продовжуватимуть працювати на своїх основних, цивільних посадах.

Комплектування батальйону ТрО здійснюється на добровільній основі відповідно до порядку, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

До складу батальйону ТрО зараховуються громадяни України, які відповідають вимогам, встановленим Положенням про добровольчі формування територіальних громад, пройшли медичний, професійний та психологічний відбір і підписали контракт.

До складу батальйону ТрО не може бути зарахована особа, яка була раніше засуджена до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, або має дві і більше судимостей за вчинення умисних злочинів.

Основу батальйону ТрО складають громадяни України, які пройшли військову службу у Збройних Силах України та/або службу в інших військових формуваннях та правоохоронних органах.

 

Основними вимогами під час відбору та прийняття на військову службу за контрактом є:

- стан здоров’я та придатність до військової служби за медичними показниками та показниками професійно-психологічного відбору;

- фізична підготовленість та психологічна стійкість кандидата;

- базова загальна освіта та вище;

- мотивація до військової служби;

- рівень сформованості ідейних цінностей, моральних та професійних якостей.

 

 

За більш детальною інформацією щодо проходження дійсної військової служби в батальйоні територіальної оборони слід звертатися до Вінницького територіального центру комплектування та соціальної підтримки (м. Вінниця, вул. Д.Галицького, 31)

 

 

 

Основні соціальні, матеріальні пільги та гарантії, які передбачені законодавством України, додаткові заохочувальні фактори за укладання першого та наступних контрактів

 

1. Грошове забезпечення військовослужбовців за контрактом рядового, сержантського і старшинського складу:

1) мінімальне грошове забезпечення військовослужбовців військової служби за контрактом становить понад 10 тис. грн.;

2) за укладання першого контракту встановлено одноразову грошову винагороду військовослужбовцям в таких розмірах: солдатам (матросам) – 8, сержантам і старшинам – 9 розмірів прожиткових мінімумів;

3) виплачується компенсація за піднайом житла для військовослужбовців рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом.

2. Основні соціальні та матеріальні пільги, які передбачені законодавством України:

1) збереження місця роботи та середнього заробітку на строк до завершення особливого періоду для осіб, яких прийнято на контракт під час кризової ситуації;

2) збереження пенсії з на строк до завершення особливого періоду для осіб, яких прийнято на контракт під час кризової ситуації;

3) вищий розмір пенсійного забезпечення (ніж у цивільному секторі)
та можливість його отримання за вислугою років (незалежно від віку);

4) безкоштовне забезпечення речовим майном;

5) харчування за рахунок держави (в пунктах постійної дислокації військових частин – обіди, а під час польових виходів, навчань
– триразове);

6) безкоштовне медичне обслуговування для військовослужбовців у закладах охорони здоров’я Збройних Сил України (для членів сімей військовослужбовців 50% вартості);

7) пільгове санаторно-курортне лікування військовослужбовців та членів їх сімей;

8) можливість отримання вищої освіти у військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти:

за денною формою навчання – для підготовки до проходження військової служби на посадах офіцерського складу;

за заочною формою навчання після продовження служби за новим контрактом – для здобуття базової вищої освіти і перспективи призначення на вищі посади;

9) можливість отримання базової або повної вищої освіти за вечірньою, заочною, дистанційною формами навчання у закладах вищої освіти після продовження військової служби за новим контрактом;

10) можливість безкоштовного вивчення іноземної мови (особам, які перебувають в резерві для просування по службі);

11) щорічна основна відпустка тривалістю не менше 30 календарних днів з виплатою матеріальної допомоги на оздоровлення в розмірах грошового забезпечення (виплата грошового забезпечення зберігається під час відпустки);

12) грошова допомога для вирішення соціально-побутових питань в розмірах, що не перевищують грошового забезпечення;

13) відпустка за сімейними обставинами терміном до 10 діб
(зі збереженням грошового забезпечення);

 

 

 

Відповідно до ч.2 ст. 39 Закону України «Про військовий обов’язок і військову  службу»:

 

Громадяни України, призвані на строкову військову службу, військову службу за призовом під час  мобілізації, на особливий період, або прийняті на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану, користуються гарантіями, передбаченими частинами третьою та четвертою статті 119 Кодексу законів про працю України, а також частиною третьою статті 57, частиною п’ятою статті 61 Закону України «Про освіту».

 

Стаття 119 «Кодексу законів про працю України» регламентує:

Гарантії для працівників на час виконання державних або громадських обов’язків

На час виконання державних або громадських обов’язків, якщо за чинним законодавством України ці обов’язки можуть здійснюватись у робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку.

Працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу» і «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», надаються гарантії та пільги відповідно до цих законів.

За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб – підприємців, у яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь