Віддати життя за Батьківщину, битися до кінця - девіз “азовців”

Дата: 13.10.2022 08:29

Аби нагадати співгромадянам про військовослужбовців, жителів Вінницької області, які загинули, виборюючи для українців вільне незалежне життя та вшанувавати пам’ять воїнів полку «Азов», які стояли пліч-о-пліч з іншими воїнами, носили один шеврон, підставляли братнє плече, розділяли окопний побут та радість перемог, але, на жаль, не повернулися з поля бою.

Найвища ступінь самопожертви - віддати життя за Батьківщину, битися до кінця - девіз “азовців”.

Полк «Азов» народився на фронті в той час, коли Україну поглинув суцільний хаос. Це, безумовно, був переломний момент в історії нашої держави, коли Україна реально могла втратити свою незалежність. З перших днів створення, «Азов» ніколи не відмовлявся від виконання найскладніших і найнебезпечніших бойових завдань. Таким чином в червні 2014 року завдяки рішучим діям «Азову» Маріуполь було звільнено від проросійських терористів. А вже взимку 2015 року завдяки мужності та героїзму азовців, які загинули під час проведення Павлопіль-Широкинської наступальної операції, ворог був змушений відступити від околиць Маріуполя і з тих пір жодного разу не обстрілював з артилерії житлові квартали цього міста. З самого початку російсько-української війни на Донбасі силами «Азову» було знищено сотні проросійських бойовиків, відвойовано десятки кілометрів української землі та звільнено вісім населених пунктів, серед яких Маріуполь, Мар’їнка, Павлопіль, Лебединське, Широкине та інші. З початком відкритого російського вторгнення, поставлені перед захисниками Маріуполя —• стримати угруповання військових російської федерації і не пустити їх на Запоріжжя і Донбас — виконано успішно та без перебільшень змінили хід війни. Вже восьмий рік «Азов» стоїть на захисті нашої держави. За час існування вони пройшли яскравий та нелегкий бойовий шлях.