Здоровіші разом

Дата: 31.10.2022 15:08

“Здоровіші разом” - інформаційна кампанія, присвячена Всесвітньому дню боротьби з інсультом, що відзначаємо 29 жовтня. На жаль, щороку понад 100 тисяч українців стають жертвами інсульту. Третина з них – молодші за 65 років.

Деякі стани підвищують ризик виникнення інсульту, зокрема:  високий артеріальний тиск; високий рівень холестерину; порушення серцевого ритму; надлишкова вага; цукровий діабет; надмірні стреси.

За якими ознаками можна запідозрити інсульт у людини поруч або у себе?

Розвиток інсульту можуть супроводжувати симптоми, що виникають раптово.

Запам’ятати їх можна у можна за абревіатурою МОЗОК-Час.

М (Мовлення) - попросіть людину повторити за вами просте речення та виконати просту команду. При інсульті вимова буде нерозбірливою, плутаною або людина не буде розуміти команду, яку ви попросили її виконати.

О (Обличчя) - коли одна сторона обличчя зазнає візуальних змін (наприклад, обвисає). Попросіть людину посміхнутися. Якщо у неї інсульт, вона не зможе цього зробити або посмішка буде несиметричною.

З (Запаморочення) - поява скарги на раптове головокружіння, хиткість ходи, втрату рівноваги, координації рухів у руці або нозі.

О (Очі) - у людини раптово порушився зір одним або двома очима, наприклад, з?явилось двоїння при погляді на предмети.

К (Кінцівки) - слабкість або оніміння, неможливість підняти і утримувати обидві руки або обидві ноги одночасно, кінцівки з однієї сторони стають слабкішими, можуть падати, як пліть.

Час  – якщо ви помітили один із цих симптомів, терміново викликайте швидку

Інсульт вимагає невідкладного медичного втручання. Людина з ознаками інсульту, яка отримує допомогу лікарів упродовж перших 4,5 годин, має більше шансів повернутися до повноцінного життя та уникнути тяжких й незворотних наслідків. Якщо ви підозрюєте, що у вас чи у когось іншого інсульт, негайно зателефонуйте за номером 103.

Найкращий спосіб знизити ризик виникнення інсульту — це профілактика.

Дотримуйтеся здорового харчування: щодня їжте овочі і фрукти, обмежуйте споживання солі. Вживайте їжу з низьким вмістом трансжирів.

Будьте фізично активними. Навіть помірні фізичні навантаження дозволять контролювати вагу і підтримувати здоров’я.

Відмовтеся від куріння та вживання алкоголю.

Контролюйте артеріальний тиск.

За рекомендаціями свого лікаря перевіряйте рівень холестерину та цукру в крові.

Якщо лікар призначив вам лікування діагностованого у вас pахворювання, строго дотримуйтесь назначень та рекомендацій.

Будьте уважні до себе та оточуючих, вчасно звертайтеся до лікаря  та бережіть своє здоров’я.